Prestupové novinky z Premier League: Torreira, Aouar, Sarr, Cornet, Niguez, Zappacosta

Prestupové novinky z Premier League: Torreira, Aouar, Sarr, Cornet, Niguez, Zappacosta

Najnovšie transferové novinky z anglickej Premier League týždeň pred uzavretím letného prestupového okna.

Záložník Arsenalu Lucas Torreira odchádza do talianskej Fiorentiny na hosťovanie do konca sezóny. Fiorentina môže hráča získať na konci sezóny na trvalý prestup za 12,8 milióna libier.

Tottenham má záujem o ofenzívneho záložníka Lyonu Houssema Aouara. Hráč má s francúzskym klubom platný kontrakt ešte na dva roky a aktuálne zvažuje všetky svoje možnosti smerom do budúcnosti.

Spurs získali vysokohodnoteného 18-ročného mladíka Papeho Matara Sarra z Mét za 17 miliónov eur. Túto sezónu však ešte záložník odohrá v Métach, kam odišiel na hosťovanie do konca sezóny.

Lyon akceptoval ponuku Burnley vo výške 15 miliónov libier za ľavého obrancu Maxwela Corneta. 24-ročný hráč sa teraz musí rozhodnúť, či má záujem posilniť premierligistu.

Atletico Madrid ponúka 26-ročného záložníka Saula Nigueza na hosťovanie do iného klubu. Záujem by mohla mať dvojica anglických klubov Chelsea a Manchester United.

Andy Robertson podpísal nový päťročný kontrakt s Liverpoolom. Na Anfielde tak ľavý obranca zostane minimálne do leta 2026.

Záložník Liverpoolu Ben Woodburn bude do konca sezóny hosťovať v škótskom klube Hearts.

Crystal Palace a Arsenal sa nevedia dohodnúť na prestupovej čiastke za útočníka Eddieho Nketiaha. Palace ponúkajú 10 miliónov libier, kanonieri očakávajú 20 miliónov.

Chelsea ponúkla dvojici obrancov Antonio Rudiger a Andreas Christensen nové kontrakty. Naopak, z klubu odišiel Davide Zappacosta, ktorý posilnil Atalantu za 8 miliónov libier. Na odchode je aj Tiemoue Bakayoko, ktorý by mal posilniť milánske AC formou hosťovania do konca sezóny.

Southampton získal vysokohodnoteného 17-ročného obrancu Evertonu Thierryho Smalla. Ľavý obranca, ktorý prešiel akadémiou karameliek, podpísal so svätcami trojročný kontrakt.

Brentford by sa rád posilnil o mladého útočníka Nottinghamu Forest Brennana Johnsona. Klub z Championship chce za 20-ročného mladíka 10 miliónov libier.

West Ham pokračuje v rokovaniach s obrancom Kurtom Zoumom. Kladivári sú ochotní za hráča zaplatiť Chelsea čiastku 25 miliónov libier, ale problémom sú vysoké mzdové požiadavky hráča.

Norwich získal z Manchesteru United na hosťovanie krajného obrancu Brandona Williamsa.

Southampton by sa mal čoskoro posilniť o 24-ročného stredného obrancu Lyanca z AC Torino. Brazílčan by mal v klube nahradiť Jannika Vestergaarda, ktorý odišiel do Leicesteru.

Zdieľanie článku

Komentáre