Newcastle sa dohodol s Arsenalom na prestupe Willocka

Newcastle sa dohodol s Arsenalom na prestupe Willocka

21-ročný Joe Willock prestúpi na St James' Park za čiastku 25 miliónov libier.

Stredný záložník hosťoval v Newcastle aj v druhej polovici minulej sezóny a predvádzal výborné výkony. V 14 odohraných dueloch v drese strák zaznamenal až 8 presných zásahov.

Willock sa stal najmladším hráčom, ktorý dokázal streliť gól v siedmich po sebe idúcich zápasoch.

Očakáva sa, že manažér Steve Bruce bude mať hráča k dispozícii už budúci víkend v otváracom zápase ligovej sezóny proti West Hamu.

Willock vynechal nedeľňajší prípravný zápas v Tottenhame, pričom manažér Arsenalu Mikel Arteta povedal: „Dôvody vysvetlíme, ihneď ako to bude možné.“

Pre manažéra Newcastle je príchod Willocka transferovou prioritou číslo jeden sa a minulý mesiac sa vyjadril, že "klub bude bojovať zo všetkých síl", aby si zabezpečili podpis mladého hráča.

Odchod Willocka by zároveň mohol zvýšiť šance Arsenalu na podpísanie záložníka Jamesa Maddisona z Leicesteru, keď Arteta získa nové finančné prostriedky pre podpísanie hráča líšok.

Maddison je otvorený prestupu do Arsenalu, a to aj napriek tomu, že Leicester v posledných dvoch sezónach Premier League skončil v tabuľke nad kanoniermi.

Stále však existujú pochybnosti o tom, či si Arsenal môže dovoliť čiastku, ktorú Leicester za 24-ročného hráča žiada. Kanonieri už v lete investovali 50 miliónov libier za služby Bena Whitea z Brightonu.

Klub zo severného Londýna má záujem dohodnúť sa a okrem financií ponúka Leicesteru niektorých svojich mladých hráčov.

Zdieľanie článku

Komentáre