Leicester má prvú trofej sezóny, v Community Shield zdolal Manchester City

Leicester má prvú trofej sezóny, v Community Shield zdolal Manchester City

Gól Iheanacha z pokutového kopu z 89. minúty stretnutia rozhodol o tom, že víťaz FA Cup-u zdolal v prvom súťažnom zápase sezóny minuloročného majstra Manchester City a líšky tak nad hlavu mohli zdvihnúť trofej pre víťaza Community Shield.

V drese belasých debutovala aj nová stomiliónová posila Jack Grealish, ktorý prišiel na ihrisko v 64. minúte.

Hrdinom zápasu vo Wembley sa však napokon stal iný náhradník a to Kelechi Iheanacho, ktorý v 79. minúte nahradil na ihrisku Barnesa.

Práve mladý útočník líšok rozhodol o triumfe líšok premenenou penaltou, iba jednu minútu pred koncom normálnej hracej doby.

Leicester tak po 84 dňoch po triumfe v FA Cup-e nad Chelsea získal ďalšiu trofej, tentokrát v zápase s ligovým šampiónom.

Leicester vyhral nad Manchesterom City mimo ligových súťaží prvýkrát od februára 1968. Odvtedy neuspel s týmto súperom v 12 zápasoch za sebou.

Manchester City prehral v troch z posledných štyroch zápasov na Wembley Stadium (1 výhra), to je rovnaký počet prehier ako v ich predchádzajúcich 15 zápasoch na tomto štadióne (9 výhier, 3 prehry).

Kelechi Iheanacho je prvým hráčom, ktorý od roku 2001 skóroval v Community Shield z pokutového kopu (nepočítame penaltové rozstrely). V roku 2001 to bol Gary McAllister, ktorý skóroval za Liverpool proti Manchesteru United.

Samuel Edozie (18 rokov a 191 dní) a Ben Knight (19 rokov a 54 dní) sa stali 17-tym a 18-tym tínedžerom, ktorý debutovali za Manchester City pod vedením manažéra Pepa Guardiolu.

Zdieľanie článku

Komentáre