Chelsea neuspela s ponukou 85 miliónov libier za Lukaka

Chelsea neuspela s ponukou 85 miliónov libier za Lukaka

Londýnsky klub ponúkol Interu Miláno za belgického zakončovateľa 85 miliónov libier a tiež ľavého obrancu Marcosa Alonsa. Chelsea je odhodlaná počas tohto leta podpísať útočníka svetovej triedy a ich ďalším prestupovým cieľom je aj Erling Haaland z Borussie Dortmund.

Vedenie talianskeho klubu nedávno uviedlo, že za Belgičana požaduje čiastku minimálne 100 miliónov eur (85 miliónov libier). Napriek tomu Chelsea so svojou ponukou za útočníka neuspela.

28-ročný hráč bol kľúčovým hráčom Interu počas predchádzajúcej sezóny, v ktorej milánsky klub získal titul v Serie A. Belgičan počas sezóny vsietil 24 gólov a pridal ďalších 10 asistencií.

Inter potrebuje počas leta zredukovať náklady na platy hráčov a z klubu odišiel manažér Antonio Conte, ktorý so znižovaním rozpočtu nesúhlasil.

Lukaku je v klube veľmi šťastný, v Taliansku sa dokázal rýchlo usadiť a je pripravený pokračovať v drese Interu aj v nasledujúcej sezóne.

V lete si Belgičan zahral na Euro 2020 a potom odišiel na dovolenku do Karibiku a USA, kde však dodržiaval svoj osobný tréningový program.

Teraz už je späť v Miláne a zapojil sa do tréningového procesu s tímom.

Lukaku už v minulosti strávil v Chelsea tri roky. Do klubu prišiel v auguste 2011 ešte ako tínedžer.

Celkovo však v prvom tíme odohral iba 15 zápasov, v ktorých nestrelil ani jeden gól. V júli 2014 sa tak presťahoval do Evertonu za čiastku 28 miliónov libier.

V júli 2017 bol blízko návratu na Stamford Bridge, ale napokon sa rozhodol pripojiť k Manchesteru United za 75 miliónov libier. V drese diablov odohral 96 zápasov s bilanciou 42 gólov a 13 asistencií.

United ho však pred dvoma rokmi pustili do Interu za 73 miliónov libier.

Zdieľanie článku

Komentáre