Kane sa neukázal na tréningu Spurs, zvyšujú sa špekulácie ohľadom jeho budúcnosti

Kane sa neukázal na tréningu Spurs, stupňujú sa špekulácie ohľadom jeho budúcnosti

Harry Kane ukončil svoju dovolenku, ale na tréning kohútov neprišiel. Útočník chce zrejme zatlačiť na predsedu klubu Daniela Levyho, aby mu umožnil prestup do Manchesteru City.

Kane v klube zostal počas minulého leta a mal údajne s Levym džentlmenskú dohodu, že počas nasledujúceho letného transferového okna bude môcť prestúpiť do iného tímu.

Man City v júni za hráča spravil ponuku vo výške 100 miliónov libier, ale tú vedenie Spurs okamžite zmietlo zo stola.

Guardiolov výber hľadá náhradu za Sergia Aguera a produktívny Kane je ideálnym kandidátom na uvoľnené miesto v ofenzívnej formácii belasého celku.

Situácia je zložitá aj vzhľadom na to, že Kane má ešte platný kontrakt s Tottenhamom na ďalšie tri roky. Aj preto za neho aktuálny zamestnávateľ pýta čiastku okolo 150 miliónov libier.

Spurs si chcú svojho ostrostrelca udržať v kádri a neuvedený zdroj z klubu uviedol, že nič na tom nemení ani absencia útočníka na pondelkovom tréningu.

Pre hráča je zásadným problémom to, že s Tottenhamom, napriek svojej fantastickej streleckej bilancii, doteraz nezískal žiadnu veľkú trofej.

Útočník strelil 221 gólov v 336 odohraných zápasoch a o svojom odchode z klubu prehovoril aj v nedávnom májovom rozhovore s Garym Nevillom.

„Neviem, myslím si, že by ma (Levy) mohol chcieť predať,“ povedal Kane v rozhovore pre spoločnosť SkyBet.

„Možno si myslí: Ak by som za teba mohol dostať 100 miliónov libier, tak prečo nie?“

„Dúfam, že máme dostatočne dobrý vzťah. Dal som klubu 16 rokov svojho života. Verím teda, že nájdeme spoločné riešenie.“

Nový šéf Spurs Nuno Espirito Santo sa pokúsil ukončiť špekulácie o Kaneovom odchode z klubu, keď minulý mesiac povedal: „Harry je náš hráč, bodka. Nie je o tom potrebné viac hovoriť,“ povedal portugalský tréner.

„Harry je jedným z najlepších hráčov na svete, to hovorí za všetko. Nemám žiadne pochybnosti o jeho angažovanosti v našom klube,“ dodal Nuno.

Rozdelený je aj fanúšikovský tábor Tottenhamu. Niektorí fanúšikovia na sociálnych sieťach zúria, niektorí by zasa hráči pustili do iného klubu a začali jeho novú etapu.

Jeden fanúšik na Twitter-i uviedol: „Pokutujte ho a držte ho v rezerve. Absolútny nedostatok profesionality. Bol rád, keď mu klub platil 200 tisíc libier týždenne.“

Ďalší napísal: „Ak je to pravda, Harry Kane by mal stratiť kapitánsku pásku v anglickej reprezentácii. Kapitán Anglicka by mal byť vždy vzorom pre mladých hráčov. A nie, že sa nedostaví na tréning klubu, ktorý ho platí! Ak máte kontrakt, tak je to neúctivé a neprofesionálne. Hanba Kaneovi.“

„Len ho predajte,“ napísal jeden z fanúšikov. „Toto sa už ťahá dosť dlho. Každý, kto nechce hrať za Tottenham, môže ísť. Nikto nie je väčší ako tento klub.“

Ďalší fanúšik napísal: „Bude to chaos. Vezmite 120 miliónov a Laporteho. Za peniaze získame Lautara Martineza, Damsgaarda a Romera.“

„Predajte ho, urobte všetko, čo je v našich silách, pre obnovu tohto tímu. Tento klub bol posledné tri roky toxický, poďme už ďalej!“

Zdieľanie článku

Komentáre