Aston Villa sa dohodla s Leverkusenom na prestupe Leona Baileyho

Aston Villa sa dohodla s Leverkusenom na prestupe Leona Baileyho

23-ročný pravý krídelník Jamajky Leon Bailey by sa mal už čoskoro stať novou posilou Aston Villy. Jeho transferová hodnota sa pohybuje na úrovni 35 miliónov eur.

Bailey sa ešte musí podrobiť lekárskym prehliadkam a dohodnúť si osobné podmienky s Villans.

Leverkusen sa nekvalifikoval do Ligy majstrov a hráča toto leto ponúkol viacerým klubom z Premier League, ktorý mali o jeho služby záujem aj počas predchádzajúcich prestupových období.

Niekoľko špičkových anglických klubov, vrátane Manchesteru City, Manchesteru United a Liverpoolu, vlani monitorovalo situáciu okolo jamajského krídelníka, ale napokon ich odradila požadovaná prestupová čiastka okolo 40 miliónov libier.

Bailey mohol reprezentovať Anglicko vďaka svojim starým rodičom, ktorí mali britské pasy, ale napokon sa rozhodol obliecť si dres svojej rodnej Jamajky.

Ohlásenie príchodu Baileyho prichádza po správe, že Villa je pripravená prijať ponuku Manchesteru City vo výške 100 miliónov libier za kapitána Jacka Grealisha.

Aj keď Villans zatiaľ formálne nereagovali na ponuku City, ktorá prišla v piatok, ale podľa portálu Sky Sports sú ochotní umožniť svojmu kapitánovi odísť.

To znamená, že Grealish sa teraz musí rozhodnúť, či sa chce presunúť na Etihad, čo by bol najväčší prestup v histórii anglického futbalu.

Predchádzajúci rekord drží Paul Pogba, ktorý sa v roku 2016 opäť pripojil k Manchesteru United za čiastku 89 miliónov libier z talianskeho Juventusu.

Villans nedávno ponúkli Grealishovi nový vylepšený kontrakt, a to napriek tomu, že iba vlani v septembri podpísal s klubom novú päťročnú zmluvu.

Zdieľanie článku

Komentáre