Manchester City začal rokovania s Aston Villou ohľadom prestupu Jacka Grealisha na Etihad

Manchester City začal rokovania s Aston Villou ohľadom prestupu Jacka Grealisha na Etihad

Manchester City zintenzívnil svoje snahy o získanie Jacka Grealisha z Aston Villy. Anglický tvorca hry je spolu s Harrym Kaneom z Tottenhamu kľúčovým prestupovým cieľom City.

Villa si chce Grealisha udržať v kádri a 25-ročnému hráčovi ponúkla novú vylepšený kontrakt. Svoj tím chcú Villans postaviť práve okolo anglického reprezentanta, ale ich odhodlanie bude teraz testovať anglický šampión. Ak Grealish oznámi svojmu materskému klubu, že chce odísť a City ponúkne za hráča čiastku okolo 100 miliónov libier, potom by prestup mohol dostať zelenú.

Grealish bude mať v septembri 26 rokov a musí sa rozhodnúť, či je dostatočne trpezlivý na to, aby pokračoval v kádri Villans. Aston Villa sa pod vedením Deana Smitha každú sezónu zlepšuje a toto leto dala najavo svoje ambiciózne plány presadiť sa v Európe tým, že získala Emi Buendíu za 30 miliónov libier. Intenzívne sa pokúšala získať aj mladíka Arsenalu Emile Smith Rowea, ale v tomto prípade neuspela, keď Rowe napokon podpísal s kanoniermi nový kontrakt.

Grealish vie, že City ponúkajú účasť v Lige majstrov a tiež veľmi pravdepodobnú záruku zisku trofejí. City triumfovali v Premier League v troch z posledných štyroch sezón, zabezpečili si FA Cup v roku 2019 a ich štyri triumfy v Carabao Cup-e zahŕňali tiež finálové víťazstvo nad Villans v roku 2020.

Šampión z Manchesteru chce počas leta výrazne vylepšiť svoj útočný potenciál a to by mala naplniť práve dvojica Grealish a Kane. Tottenham minulý mesiac odmietol ponuku za Kanea v hodnote najmenej 100 miliónov libier a tvrdí, že svoj ofenzívny klenot nemá v pláne počas tohto leta predávať.

Kane dal jasne najavo svoju túžbu odísť zo severného Londýna a naznačil, že by privítal prestup do City. Podporu zo stredu poľa, ktorú svojim spoluhráčom poskytuje tvorca hry belasých Kevin De Bruyne, označil za "sen každého útočníka".

Pep Guardiola v minulosti neskrýval svoj obdiv nad hrou Grealisha a v roku 2019 ho opísal ako "neuveriteľného" či "špičkového" hráča, ktorý "vždy niečo vytvorí". V uvedenom čase tiež manažér City povedal, že Grealish je pre jeho klub príliš drahý, ale teraz chcú belasí vyskúšať, či je možné dosiahnuť dohodu.

Zdieľanie článku

Komentáre