Crystal Palace získal dánskeho reprezentačného obrancu Andersena z Lyonu

Crystal Palace získal dánskeho reprezentačného obrancu Andersena z Lyonu

25-ročný Joachim Andersen podpísal s orlami päťročný kontrakt. Prestupová čiastka sa pohybovala na úrovni 15,75 milióna libier.

Andersen už má skúsenosti z Premier League, keď v minulej sezóne hosťoval vo Fulhame. U chalupárov odohral 31 zápasov vo všetkých súťažiach.

Andersen bol aj pri prekvapujúcom postupe Dánska do semifinále Euro 2020. Na šampionáte si v skupine nezahral, ale vo vyraďovacích bojoch nastúpil na 63 minút.

O služby skúseného hráča sa zaujímalo viacero klubov, vrátane Tottenhamu. Aj preto Palace muselo jednať veľmi rýchlo.

„Som extrémne hrdý na to, že si zahrám v drese Crystal Palace v najlepšej futbalovej lige sveta,“ povedal Andersen pre oficiálne klubové stránky.

„Vedenie klubu a Patrick Vieira mi dali veľmi silnú istotu, že poznajú moje kvality, veria mi a chcú, aby som v tíme zohral dôležitú úlohu.“

„Z rozhovorov, ktoré som s Patrickom viedol, mám veľmi pozitívny dojem. Klubové plány do budúcnosti vyzerajú veľmi dobre.“

Andersen je štvrtou posilou Palace pod vedením nového manažéra Patricka Vieiru, ktorý na lavičke nahradil Roya Hodgsona.

Vieira už počas leta získal aj mladíka Marca Guehiho z londýnskej Chelsea, záložníka Michaela Oliseho z Readingu i gólmana Remiho Matthewsa ako voľného hráča.

Zdieľanie článku

Komentáre