Manchester United získal obrancu Varaneho za 41 miliónov libier

Manchester United získal obrancu Varaneho za 41 miliónov libier

Skúsený obranca Realu Madrid sa stane druhou veľkou posilou červených diablov počas letného prestupového obdobia. Prestupová čiastka 41 miliónov libier je vrátane bonusov.

Varane je jedným z najlepších obrancov na svete. Real Madrid ho získal v lete 2011 z francúzskeho Lens za čiastku 10 miliónov eur.

V drese Realu odohral 28-ročný obranca viac ako 350 zápasov s bilanciou 17 gólov a 7 asistencií. Francúzsko reprezentoval 79-krát a za národný tím vsietil päť gólov.

Na Euro 2020 odohral všetky štyri stretnutia, ale tím galského kohúta napokon vypadol už v osemfinále so Švajčiarskom po strelách zo značky pokutového kopu.

„Manchester United kupuje jedného z najlepších stredných obrancov v Európe. Od prvého dňa bol v Reale fantastický a má všetky atribúty, ktoré pri obrancoch potrebujete. Kvôli Sergiovi Ramosovi bol trocha prehliadaný. Ale pokiaľ ide o kvalitu, nemyslím si, že existuje veľa lepších hráčov ako Varane,“ povedal španielsky futbalový expert Terry Gibson pre Sky Sports.

United už v lete získal krídelníka Jadona Sancha z Borussie Dortmund za čiastku 73 miliónov libier. Sancho podpísal s United päťročný kontrakt a na Old Trafford bude nosiť dres s číslom 25.

Jedným z hráčov United s neistou budúcnosťou v klube je Paul Pogba. Sky Sports uviedol, že je veľmi nepravdepodobné, že by záložník na Old Trafford podpísal nové predĺženie kontraktu. O 28-ročného záložníka má záujem Paris Saint-Germain.

Zdieľanie článku

Komentáre