Crystal Palace získal obrancu Chelsea Marca Guéhiho za 18 miliónov libier

Crystal Palace získal obrancu Chelsea Marca Guéhiho za 18 miliónov libier

21-ročný stredný obranca podpísal s orlami päťročný kontrakt.

Guéhi, ktorý prešiel akadémiou západolondýnskeho klubu, odohral medzi seniormi modrých iba dve stretnutia. V roku 2019 si zahral v EFL Cup-e proti Grimsby Town a Manchesteru United.

V posledných dvoch sezónach hosťoval v druholigovej Swansea, kde sa mu darilo a na ihrisku dostal šancu až v 59 zápasoch vo všetkých súťažiach.

O hráča mal veľký záujem nový manažér orlov Patrick Vieira, ktorý začal svoju manažérsku kariéru na Selhurst Parku iba pred niekoľkými dňami.

„Je tu veľa dobrých mladých hráčov,“ uviedol Guéhi po podpísaní kontraktu s Crystal Palace.

„Som veľmi nadšený a je to pre mňa skvelá príležitosť zahrať si vo veľkom klube v Premier League. Palace je stabilný klub, ktorý sa uberá skutočne vzrušujúcim smerom na čele s novým manažérom.“

Guehi sa narodil v Pobreží Slonoviny a vyrastal v Londýne. K Chelsea sa pripojil už ako osemročný. Anglicko reprezentoval na všetkých mládežníckych úrovniach od 16 do 21 rokov.

„Sme radi, že sme podpísali Marcae,“ uviedol predseda Crystal Palace Steve Parish. „Je to veľký talent, o ktorom si myslíme, že bude cenným prírastkom do nášho tímu už pre nadchádzajúcu sezónu.“

Zdieľanie článku

Komentáre