Brentford získal obrancu Ajera a záložníka Onyeku

Brentford získal obrancu Ajera a záložníka Onyeku

Nováčik anglickej Premier League posilnil svoje rady o dvojicu nových hráčov, do ktorých investoval viac ako 20 miliónov libier.

23-ročný nigérijský záložník Frank Onyeka prišiel zo sesterského klubu FC Midtjylland za 8,5 milióna libier. Hráč s klubom podpísal päťročný kontrakt.

Onyeka prišiel do Dánska v januári 2016 z nigérijského klubu FC Ebedei a v dánskom klube odohral 123 duelov s bilanciou 17 gólov a 10 asistencií.

„Myslím si, že je to veľmi kvalitná posila a teším sa na spoluprácu s ním. Je to dynamický záložník, ktorý bol jedným z najlepších hráčov v dánskej najvyššej súťaži,“ povedal manažér tímu Thomas Frank.

Druhou posilou včiel sa stal 23-ročný nórsky obranca Celticu Kristoffer Ajer, o ktorého mal zaújem aj Norwich, milánsky AC či nemecký Bayer Leverkusen. Brentford ho získal za čiastku 13,5 milióna libier.

Ajer hral za škótsky klub od roku 2016 a celkovo v jeho drese odohral 176 duelov s bilanciou 7 gólov a 7 asistencií.

Za seniorskú reprezentáciu Nórska odohral 23 zápasov.

„Chceli sme získať ďalšiu kvalitu do stredu obrany a Kris bol našou prvou voľbou. Kris je veľmi vyrovnaným hráčom a dokáže presne rozohrávať. V škótskej lige vyhrával množstvo udelov. Jeho 198 centimetrov je ideálnych pre ovládnutie vzdušného priestoru,“ povedal manažér Frank.

Zdieľanie článku

Komentáre