Tottenham finalizuje príchod krídelníka Sevilly Gila, opačným smerom ide Lamela

Tottenham finalizuje príchod krídelníka Sevilly Gila, opačným smerom ide Lamela

Tottenham za 20-ročného hráča zaplatí španielskemu klubu 21,6 milióna libier. Súčasťou dohody je aj odchod Erika Lamelu opačným smerom.

Gil nebol súčasťou kádra Španielska na Euro 2020, ale medzi seniormi si už zahral v troch stretnutiach a bude reprezentovať svoju krajinu aj na letných olympijských hrách v Tokiu.

Gil v sezóne 2020/21 hosťoval v Eibare, kde zaznamenal štyri góly a tri asistencie v 29 odohraných zápasoch. Eibar však napokon vypadol z najvyššej španielskej súťaže.

Mladík prešiel akadémiou Sevilly a v minulosti tiež hosťoval v klube Leganés. Za Sevillu odohral iba 21 zápasov vo všetkých súťažiach.

Gil sa stal vôbec prvým hráčom v drese Leganés, ktorý dostal pozvánku do španielskej seniorskej reprezentácie. Sevilla si ho pôvodne chcela udržať vo svojom kádri, ale potrebuje získať financie a preto je ochotná hráča pustiť do iného klubu.

29-ročný Lamela, ktorý sa stal súčasťou tohto prestupu, podpíše so španielskym klubom trojročný kontrakt. Severolondýnsky klub, v ktorého drese odohral viac ako 250 zápasov, opúšťa po dlhých 8 rokoch.

Lamela patril medzi početnú skupinu hráčov, ktorí v auguste 2013 prišli do klubu po rekordnom odchode Garetha Balea do Realu Madrid. Rímskemu AS za neho Spurs zaplatili 30 miliónov eur.

Jeho kariéru na severe Londýna brzdili časté zranenia. V minulej sezóne Argentínčan v drese kohútov zaznamenal 4 góly a jednu asistenciu v 35 zápasoch.

Zdieľanie článku

Komentáre