Lokonga podpísal dlhodobý kontrakt s Arsenalom

Lokonga podpísal dlhodobý kontrakt s Arsenalom

Arsenal skompletizoval príchod záložníka Alberta Sambiho Lokongu z belgického Anderlechtu za čiastku 17,2 milióna libier.

21-ročný hráč je odchovancom belgického klubu a v drese Anderlechtu odohral 78 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 3 góly a 7 asistencií. V Belgicku hrával pod vedením bývalého kapitána Manchesteru City Vincenta Kompanyho.

„Je to pre mňa obrovský krok. Za Anderlecht som hral 10 rokov, takže to bude moje prvé pôsobenie v inej krajine,“ povedal Lokonga oficiálnu stránku Arsenalu.

Lokonga sa pridá ku svojim novým spoluhráčom ihneď po absolvovaní povinnej karantény. V stredu by mal s kádrom kanonierov vycestovať na predsezónny kemp na Floridu.

Belgický reprezentant do 21 rokov už dostal tento rok pozvánku aj do seniorského národného tímu. V zápase s Gréckom však zostal iba na lavičke náhradníkov, takže na svoju premiéru medzi seniormi si ešte musí počkať.

Manažér Mikel Arteta je nadšený z príchodu hráča a vyzdvihuje jeho veľký futbalový potenciál.

„Albert je veľmi inteligentný hráč, ktorý už počas svojho mladého veku preukazoval na ihrisku veľkú zrelosť,“ povedal Arteta.

„V Anderlechte ho dobre viedol Vincent Kompany. Vincenta poznám veľmi dobre a o Albertovi hovoril v superlatívoch. Ocenil jeho obrovský prínos pre belgický klub v ostatných sezónach.“

„Sme presvedčení, že Albert je pripravený na ďalšiu etapu svojho vývoja a tešíme sa, že svojou kvalitou posilní náš káder.“

„Sme radi, že s nami Albert podpísal zmluvu. Na prestupovom trhu bol o neho veľký záujem. Je to hráč, ktorého sledujeme už nejaký čas. Tešíme sa na jeho ďalší vývoj v našom tíme,“ povedal technický riaditeľ Edu.

Lokonga sa stáva druhou oficiálne potvrdenou posilou kanonierov letného prestupového obdobia. Minulý týždeň káder posilnil aj portugalský obranca Nuno Tavares.

Arsenal sa tiež dohodol s Brightonom na prestupe stredného obrancu Bena Whitea za 50 miliónov libier. Očakáva sa, že 23-ročný anglický reprezentant sa podrobí lekárskej prehliadke je návrate z dovolenky 26. júla.

Zdieľanie článku

Komentáre