Nový manažér Spurs Nuno: Harry Kane je náš hráč. Bodka.

Nový manažér Spurs Nuno: Harry Kane je náš hráč. Bodka.

Portugalčan Nuno Espirito Santo tvrdí, že nemá pochybnosti o angažovanosti Harryho Kanea v klube. S Garethom Baleom už v klube na sto percent nepočíta.

Kane na konci predchádzajúcej sezóny zopakoval svoje želanie opustiť toto leto Tottenham. O 27-ročného hráča má záujem viacero klubov, vrátane Manchesteru City, Chelsea a Manchesteru United.

Manchester City už v júni spravil ponuku za útočníka vo výške 100 miliónov libier, ale táto bola vedením Spurs odmietnutá.

Nuno na svojej prvej tlačovej konferencii vo funkcii manažéra Spurs dostal otázku, či očakáva, že bude mať Kanea v klube aj na začiatku sezóny. „Vo svojej mysli o tom nepochybujem. Hlavne si prajem, aby si Harry po náročnej sezóne dobre oddýchol,“ reagoval Nuno.

„Harry je náš hráč, bodka. Nie je potrebné o tom viac hovoriť. Keď sa vráti z dovolenky, môžeme sa dobre porozprávať. Teším sa, keď sa opäť pripojí k nášmu kádru.“

Kane má platný kontrakt so Spurs ešte na tri roky. Napriek tomu, že je jedným z najproduktívnejších útočníkov Premier League, keď sa aj v minulej sezóne s 23 gólmi stal ligovým kráľom strelcov, veľkú trofej vo svojej kariére ešte nezískal.

Tottenham predchádzajúcu sezónu ukončil až na siedmej priečke v Premier League a prehral s Manchesterom City vo finále Carabao Cup-u.

Nuno rozhodne nebol hlavným adeptom na uvoľnenú manažérsku stoličku po Mourinhovi. Vedenie kohútov v lete rokovalo s Antoniom Contem, Mauriciom Pochettinom, Paulom Fonsecom, Gennarom Gattusom či Julenom Lopeteguim.

„Som veľmi šťastný, že som tu. Našim cieľom je, aby boli naši fanúšikovia na svoj tím hrdí a aby milovali svojich hráčov. Som pozitívne naladený a verím, že sa to fanúšikom bude páčiť a vytvoríme spoločne dobrú atmosféru,“ povedal Nuno.

Nuno pripustil, že ešte nebol v kontakte s Kaneom ani so žiadnym z jeho zverencov, ktorí počas leta hrali na Euro alebo Copa America.

Potvrdil tiež, že prebiehajú rokovania s novým futbalovým riaditeľom Fabiom Paraticim a technickým výkonným riaditeľom Stevom Hitchenom ohľadom prestupov do klubu i z klubu.

„Rozprávali sme sa. Ja, Fabio (Paratici) a Steve (Hitchen). Sme si vedomí, že je potrebné urobiť ešte veľa práce. Zlepšiť kvalitu, ktorú aktuálne máme, je náročná práca. Potrebujeme nájsť tých správnych hráčov.“

„Fabio a Steve robia svoju prácu na trhu, ja ju robím na ihrisku.“

Nuno tiež potvrdil, že útočník Realu Madrid Gareth Bale sa do klubu už nevráti.

Waleský reprezentant strávil minulú sezónu v Tottenham a odohral iba 20 zápasov vo všetkých súťažiach.

Nuno kategoricky vylúčil, že by sa Bale tretíkrát vrátil do severného Londýna.

„Nebude súčasťou nášho tímu,“ odpovedal stroho portugalský manažér.

Zdieľanie článku

Komentáre