Anglicko sa aj s pomocou rozhodcov prebojovalo do finále Euro 2020

Anglicko sa aj s pomocou rozhodcov prebojovalo do finále Euro 2020

Anglicko si vybojovalo prvé finále európskeho šampionátu - s dvoma loptami na ihrisku a z vymysleného pokutového kopu.

Albion si finálový duel proti Taliansku zahrá vôbec prvýkrát v histórii. Posledné veľké finále si zahralo pred 55 rokmi, keď v roku 1966 postúpilo do finále svetového šampionátu.

Proti Dánsku boli anglickí hráči hlavne počas prvej polovice predĺženia výrazne lepším tímom. Aj preto je smutné, že o ich postupe ďalej napokon musel rozhodnúť až kontroverzný pokutový kop.

O všetkom napokon rozhodla 104. minúta stretnutia, počas ktorej sa na ihrisku objavili až dve lopty, ale hlavný rozhodca Danny Desmond Makkelie z Holandska na prekvapenie všetkých nechal pokračovať v zápase.

Sterling tak prešiel okolo druhej lopty na ihrisku a potom v šestnástke ukázal, že nie je iba rýchlikom na ihrisku, ale aj veľkým majstrom simulovania, keď sa veľmi ochotne porúčal v šestnástke k zemi bez zjavného kontaktu so súperom. Videorozhodca napriek tomu pokutový kop odobril.

Harry Kane penaltu nepremenil a presadil sa až pri následnej dorážke. Frustrovaní a hlavne unavení dánski hráči už nenašli silu na gólovú odpoveď.

„Vnikol som do šestnástky a Mahle ma podrazil pravou nohou. Jasná penalta,“ obhajoval sa po zápase Sterling.

Jeho slová však nepodporili názory viacerých futbalových odborníkov (Wenger, Mourinho,...), ale aj spomalené zábery kolujúce na sociálnych sieťach. Ani jeden totiž neodhalil, prečo sa vlastne penalta odpískala.

Mahle svoju pravú nohu vystrčil k Sterlingovi, ale napokon ho vôbec nezasiahol. Naopak, Sterling sa až v páde dostal do mierneho kontaktu s Mathiasom Jensenom.

Anglicko zaslúžene postupuje ďalej, ale verme, že vo finále už nebude potrebovať pomoc rozhodcov. Nedeľňajší finálový duel proti Taliansku si vo Wembley bude môcť opäť vychutnať 60-tisíc divákov.

Hodnotenie hráčov podľa portálu Sky Sports:

Anglicko: Pickford (7), Walker (6), Stones (6), Maguire (8), Shaw (6), Rice (7), Phillips (8), Saka (8), Mount (6), Sterling (8), Kane (8).

Náhradníci: Grealish (7), Foden (6), Henderson (7), Trippier (7).

Dánsko: Schmeichel (8), Christensen (7), Kjaer (7), Vestergaard (8), Larsen (6),Hojbjerg (8), Delaney (6), Maehle (5), Braithwaite (7), Damsgaad (8), Dolberg (6).

Náhradníci: Poulsen (6), Wass (5), Norgaard (5), Andersen (6), Jensen (5), Wind (-).

Hráč zápasu: Harry Kane

Zdieľanie článku

Komentáre