Pep Guardiola: Za týchto podmienok je pre Man City nemožné získať nového útočníka

Pep Guardiola: Za týchto podmienok je pre Man City nemožné získať nového útočníka

Pep Guardiola pripustil, že Manchester City počas tohto leta nezíska náhradu za Sergia Aguera, ktorý odišiel ako voľný hráč do Barcelony.

Citizens ponúkli za útočníka Tottenhamu Harryho Kanea sto miliónov libier, ale očakáva sa, že Spurs túto ponuku odmietnu. Za svoju hviezdu totiž očakávajú ešte oveľa vyššiu ponuku.

Kane už počas mája uviedol, že chce počas letného transferového okna odísť zo severného Londýna. Okrem City prejavila o hráča záujem aj dvojica Manchester United a Chelsea.

Guardiola, ktorý sa tiež zaujíma o útočníka Borussie Dortmund Erlinga Haalanda, pripustil, že si City nového útočníka počas tohto leta nebude môcť dovoliť.

„Pri týchto cenových požiadavkach si nového útočníka nemôžeme dovoliť. Je to nemožné,“ povedal Guardiola pre katalánsku televíziu TV3.

„Všetky kluby majú problémy s financiami a my nie sme výnimkou. Máme však Gabriela (Jesusa) a Ferrana (Torresa), ktorí vedia v ofenzíve zahrať výborne.“

„Máme tiež mladých hráčov vo svoje akadémii a veľakrát sme hrali s falošnou deviatkou. Je stále viac pravdepodobné, že nového útočníka v lete nekúpime.“

„V transferovom okne spravíme maximum, ale ak neuspejeme, stále máme k dispozícii káder, ktorý v posledných štyroch rokoch získal tri tituly v Premier League a prebojoval sa do finále Ligy majstrov.“

Kane sa aktuálne sústredí iba na európsky šampionát a svoju budúcnosť začne riešiť až po jeho skončení.

Tottenham chce za 27-ročného hviezdneho zakončovateľa minimálne 120 miliónov libier. Niektoré zdroje uvádzajú, že Daniel Levy očakáva až 150 miliónov.

V poslednom období Kane neskrýval svoju frustráciu. Dres Spurs oblieka od roku 2009, ale s tímom nezískal žiadne trofeje. Raz sa prebojoval do finále Ligy majstrov a dvakrát do finále EFL Cup-u.

Nový futbalový riaditeľ Sprus Fabio Paratici sa nedávno vyjadril, že udržanie Harryho Kanea v klube je jeho najvyššou letnou prioritou.

Kane má ešte platný kontrakt na tri roky a v minulej sezóne sa s 23 gólmi opäť stal najlepším strelcom anglickej Premier League.

Paratici hráča označil ako "jednoho z najlepších útočníkov sveta" a verí, že dres kohútov bude obliekať aj v nasledujúcej sezóne.

„Áno, udržať Kanea v klube je moja priorita. Teším sa, keď ho uvidím v akcii naživo. V posledných rokoch som mal spolupracovať s viacerými svetovými útočníkmi ako Cristiano Ronaldo, Carlos Tevez, Alvaro Morata či Gonzalo Higuain.“

„Kane je naozaj špeciálny hráč. Vie zakončiť oboma nohami a na konte má aj množstvo asistencií. Nie je teda iba zakončovateľ, ale aj tímový hráč. Je to jeden z troch najlepších útočníkov na svete.“

Zdieľanie článku

Komentáre