Prestupové novinky z Premier League: Guendouzi, Camavinga, Varane, Sanches, Kane, Ings

Prestupové novinky z Premier League: Guendouzi, Camavinga, Varane, Sanches, Kane, Ings

S blížiacim sa koncom európskeho šampionátu sa výrazne zvyšuje aktivita anglických klubov na letnom prestupovom trhu.

Najväčšiu rybu si zatiaľ v lete ulovil Manchester United, ktorý si zabezpečil služby krídelníka Dortmundu Jadona Sancha za čiastku 73 miliónov libier.

V posledných dňoch sa výrazne posilnil Leicester, ktorý získal do kádra až tri nové tváre - útočníka Patsona Daku, obrancu Ryana Bertranda a záložníka Boubakaryho Soumareho.

Slušnú posilu do stredu poľa získal aj Brighton, ktorý sa posilnil o záložníka Mwepua z rakúskeho Salzburgu.

Leeds a Wolverhampton posilnili mladé pušky z Barcelony. V Leedsi zakotvil krajný obranca Junior Firpo a vlci získali služby krídelníka Francisca Trincaa.

Všetky manažérske stoličky v kluboch Premier League sú už obsadené. Karamelky z Evertonu bude viesť Benitez, na lavičke Tottenhamu uvidíme Nuna a manažérom Palace sa stal Vieira.

Olympique Marseille oficiálne potvrdil, že získal záložníka londýnskeho Arsenalu Mattea Guendouziho na hosťovanie do konca sezóny s opciou na trvalý prestup hráča do francúzskeho klubu.

Danny Ings odmietol podpísať nový štvorročný kontrakt so Southamptonom. Svätci sa teraz musia rozhodnúť, či v lete 28-ročného útočníka predajú alebo o rok odkráča z klubu ako voľný hráč.

Manchester United je jedným z viacerých klubov, ktoré majú záujem o získanie 18-ročného záložníka Rennes Eduarda Camavingu. Už budúce leto mladej hviezdičke vyprší platný kontrakt s francúzskym klubom.

Červení diabli majú tiež záujem o skúseného 28-ročného obrancu Realu Madrid Raphaela Varaneho. Španielsky klub povolil, aby klub z Manchesteru mohol začať rokovania so zástupcami hráča.

Chelsea už nezíska krajného obrancu Achrafa Hakimiho z milánskeho Interu. Taliansky klub sa dohodol s parížskym Saint-Germain a hráč podpísal s klubom z hlavného mesta Francúzska päťročný kontrakt.

Liverpool sa údajne zaujíma o 23-ročného Renata Sanchesa z francúzskeho Lille, ktorý opäť dokázal naštartovať svoju kariéru a svojimi výkonmi zaujal aj na Euro 2020. Červení tiež sledujú záložníka Otavia z portugalského Porta.

Nový futbalový riaditeľ Tottenhamu Fabio Paratici označil za hlavnú prioritu leta udržanie Harryho Kanea v kádri kohútov. To by sa im aj mohlo podariť, keďže Spurs za hráča požadujú viac ako 120 miliónov libier. „Za uvedené ceny nebudeme nakupovať. Nemôžeme si to dovoliť,“ povedal Guardiola, ktorého Man City má o útočníka veľký záujem.

Zdieľanie článku

Komentáre