Declan Rice odmietol ponuky West Hamu na nový kontrakt

Declan Rice odmietol ponuky West Hamu na nový kontrakt

West Ham predostrel hráčovi už dve nové ponuky na nový kontrakt, ale ten túži zahrať si v Lige majstrov. Zároveň chce byť z klubu informovaný o akýchkoľvek ponukách zo strany Chelsea, Manchesteru United či Manchesteru City.

Stredopoliar je najcennejším hráčom West Hamu a klub chce odraziť záujem väčších klubov tým, že mu ponúkne lukratívny dlhodobý kontrakt. Rice by však chcel v nasledujúcej sezóne hrať futbal v Lige majstrov. Napriek tomu, že David Moyes sa s kladivármi kvalifikoval do Európskej ligy, je pripravený odísť už počas tohto leta.

Dvadsaťdvaročný hráč, ktorý je momentálne s Anglickom na európskom šampionáte, má ešte platný kontrakt s West Hamom na ďalšie tri roky s opciou na ďalšiu sezónu. West Ham je odhodlaný nepredať hráča, ktorý prešiel jeho akadémiou. Na prehodnotenie svojej pozície by bola potrebná ponuka v hodnote viac ako sto miliónov libier.

Je viac ako otázne, či Chelsea alebo oba manchesterské kluby budú ochotné za hráča vyplatiť astronomickú čiastku. Manchester City sa viac zameriava na dvojicu Harry Kane a Jack Grealish. V Riceovi belasí vidia možného nástupcu Fernandinha, ktorý ale pred pár dňami podpísal s klubom nový ročný kontrakt.

Manchester United by mohol ako protihodnotu ponúknuť Jesseho Lingarda. Lingard hosťoval vo West Hame počas minulej sezóny, svojimi výkonmi nesklamal a Moyes by ho rád získal na trvalý prestup.

Rice bol v minulosti hráčom Chelsea a západný Londýn opustil vo veku 14 rokov. Aj preto má záujem o návrat do klubu, v ktorom futbalovo vyrastal. Hrá tam jeho najlepší priateľ Mason Mount a manažér Chelsea Thomas Tuchel označil Ricea za kľúčový cieľ modrých počas leta.

Chelsea vo štvrtok vytvorila priestor v strede poľa tým, že mladému Billymu Gilmourovi umožnila odísť do Norwichu na hosťovanie do konca sezóny. Tuchel v minulej sezóne vyhral Ligu majstrov a na prestupovom trhu by ho mal výrazne finančne podporiť majiteľ Roman Abramovič.

Zdieľanie článku

Komentáre