Arsenal sa dohodol s Benficou na prestupe obrancu Tavaresa

Arsenal sa dohodol s Benficou na prestupe obrancu Tavaresa

Okrem Tavaresa sú kanonieri aj blízko získania záložníka Lokongu z belgického Anderlechtu.

Arsenal uzavrel dohodu o prestupe ľavého obrancu Nuna Tavaresa z Benficy Lisabon za čiastku 8 miliónov eur (6,9 milióna libier) a je tiež blízko získania stredného záložníka Anderlechtu Alberta Sambiho Lokongu.

Klub získa Lokongu za počiatočných 17,5 milióna eur za predpokladu, že dôjde k dohode o tom, aké percento z prípadného budúceho predaja hráča by pripadlo belgickému klubu. Lokonga a Tavares majú obaja 21 rokov a hrajú za belgický respektíve portugalský reprezentačný výber do 21 rokov.

Tavares, ktorý môže hrať aj na pravej strane obrany, je menej skúseným hráčom z tejto dvojice. V drese Benficy odohral 41 zápasov (1 gól a 7 asistencií) vo všetkých súťažiach, vrátane duelu proti Arsenalu v Európskej lige vo februári, keď nastúpil na záverečné minúty zápasu prvého vyraďovacieho kola. V prvom tíme debutoval v septembri 2019.

Kontrakt s hráčom sa má definitívne dotiahnuť v stredu. Diskusie Arsenalu s Benficou zahŕňali tiež možnú výmenu Mattea Guendouziho do Benficy, ale záložník uprednostňuje prestup do Marseille. Guendouzi strávil minulú sezónu na hosťovaní v Herthe Berlín.

Lokonga je odchovancom Anderlechtu a v marci dostal svoju prvú pozvánku do seniorského reprezentačného tímu Belgicka. Prelomom v jeho kariére bol koniec roka 2017, kedy sa prebojoval do seniorského tímu belgického klubu. Za Anderlecht odohral 78 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 3 góly a 7 asistencií.

Zdieľanie článku

Komentáre