Arsenal pokračuje v rokovaniach ohľadom príchodu obrancu Whitea

Arsenal pokračuje v rokovaniach ohľadom príchodu obrancu Whitea

Arsenal rokuje s Brightonom ohľadom príchodu mladého obrancu. Prestupová čiastka by sa mohla vyšplhať nad 50 miliónov libier.

Minulý týždeň vedenie kanonierov spravilo za hráča ponuku vo výške 40 miliónov libier, ktorá však bola ihneď odmietnutá.

Pokročilá diskusia medzi klubmi však pokračuje ďalej, pričom hráčov kontrakt by nemal byť problémom. Okrem výšky prestupovej čiastky je predmetom diskusie aj štruktúra platieb.

Brighton nezverejnil požadovanú čiastku za obrancu, ale majiteľ klubu Tony Bloom nechce stáť v ceste Whiteovi v prestupe do londýnskeho klubu. Odísť však môže iba za predpokladu, že budú splnené všetky podmienky Brightonu.

Ben White, ktorý prevažne hráva na pozícii stredného obrancu, ale v prípade potreby dokáže zahrať aj v strede poľa, nastúpil v minulej sezóne za Brighton v 36 zápasoch Premier League. V sezóne 2019/20 hosťoval vtedy ešte v druholigovom Leedse a bol jedným z najlepších hráčov v Championship.

Brighton sa aj vďaka jeho výkonom dokázal v minulej sezóne zachrániť medzi elitou. V Premier League skončil na šestnástej priečke a mal najlepšiu obranu zo všetkých klubov z dolnej polovice ligovej tabuľky (46 inkasovaných gólov).

White si v máji prvýkrát zahral v seniorskej reprezentácii a dostal sa aj do 33-členného širšieho kádra Garetha Southgata na Euro 2020. Medzi seniormi debutoval v prípravnom zápase proti Rakúsku.

Z užšej nominácie napokon vypadol, ale neskôr sa do kádra vrátil, keď nahradil zraneného pravého obrancu Liverpoolu Trenta Alexander-Arnolda.

Arsenal tiež rokuje s AS Rím ohľadom predaja švajčiarskeho záložníka Granita Xhaku. Kluby sa zatiaľ nedohodli na prestupovej čiastke, ale všetky strany veria, že sa nájde riešenie.

Matteo Guendouzi by mohol byť ďalším hráčom, ktorý v blízkej budúcnosti opustí Emirates. Záujem o jeho služby prejavili Marseille i portugalská Benfica.

Guendouzi v minulej sezóne hosťoval v Herthe Berlín a nie je v dlhodobých plánoch Mikela Artetu. Arsenal v jeho prípade uprednostňuje trvalý prestup do iného klubu.

Arsenal tiež vedie pozitívny dialóg s belgickým Anderlechtom ohľadom možného príchodu záložníka Alberta Sambiho Lokongu.

Reprezentant Belgicka do 21 rokov odohral za Anderlecht 78 zápasov vo všetkých súťažiach. Hodnota mladého stredného záložníka je podľa portálu transfermarkt okolo 12 miliónov eur.

Zdieľanie článku

Komentáre