Ek zvýši svoju ponuku za Arsenal na dve miliardy libier

Ek zvýši svoju ponuku za Arsenal na dve miliardy libier

Majiteľ hudobnej platformy Spotify sa nevzdáva svojho plánu získať londýnsky Arsenal.

Pred tromi týždňami 38-ročný Švéd potvrdil, že jeho pôvodnú ponuku 1,8 miliardy libier aktuálny majiteľ klubu Stan Kroenke odmietol.

Napriek odmietnutiu má Ek naďalej záujem o kúpu klubu a miliardár sa teraz chystá zvýšiť svoju ponuku o ďalších 200 miliónov libier.

Pozícia Stana Kroenkeho sa však nemení. Spolu so svojím synom Joshom vydal koncom apríla vyhlásenie, podľa ktorého sú "na sto percent viazaní s Arsenalom a nepredávajú žiadny podiel v klube".

„Našou ambíciou zostáva s Arsenalom bojovať o získanie najväčších trofejí a naďalej sa zameriavame na zlepšenie konkurencieschopnosti na ihrisku, aby sme naše ciele dosiahli,“ uvádza sa vo vyhlásení Kroenkeho.

Ek nedávno uviedol, že Kroenkeho rodine predloží "veľmi presvedčivú ponuku", aby ich napokon presvedčil k predaju klubu. Stalo sa tak po tom, čo fanúšikovia v apríli protestovali pred štadiónom Emirates Stadium po rozhodnutí Arsenalu vstúpiť do Európskej superligy a vyzývali na rezignáciu súčasných majiteľov.

Švéd viedol konštruktívne rozhovory so skupinou fanúšikov Arsenal Supporters' Trust (AST) a postavili sa za neho aj legendy kanonierov Thierry Henry a Dennis Bergkamp.

Henry minulý mesiac pre Sky Sports potvrdil, že Ek "oslovil" Kroenkeho rodinu a predložil im ponuku na kúpu Arsenalu s cieľom "znovu vrátiť Arsenalu jeho DNA".

Zdieľanie článku

Komentáre