Chelsea dorovnala ponuku parížskeho Saint-Germain za obrancu Achrafa Hakimiho

Chelsea dorovnala ponuku parížskeho Saint-Germain za obrancu Achrafa Hakimiho

Západolondýnsky klub ponúkol čiastku 56,1 milióna libier (60 miliónov eur) za krajného obrancu milánskeho Interu Achrafa Hakimiho. Rovnakú čiastku za hráča ponúka aj PSG.

Sky in Italy zároveň uviedol, že londýnska Chelsea má dobrú vyjednávaciu pozíciu vzhľadom na to, že taliansky klub sa zaujíma o dvojicu modrých Emersona Palmieriho a Andreasa Christensena.

Inter by rád získal Palmieriho formou hosťovania, ale Londýnčania preferujú trvalý prestup ľavého obrancu.

Ponuka Chelsea je však stále nižšia, akú žiada Inter za služby marockého reprezentanta. Milánčania si ho cenia na čiastku 68,8 milióna libier (80 miliónov eur).

V minulej sezóne 22-ročný pravý krídelník zaznamenal sedem gólov a 10 asistencií v talianskej Serie A.

Do Interu prišiel z madridského Realu počas minulého leta za 40 miliónov eur, predtým dve sezóny pôsobil na hosťovaní v Borussii Dortmund.

Hakimi, ktorý vie zahrať na oboch stranách obrannej formácie, by sa hodil do systému hry Thomasa Tuchela.

Medzitým londýnsky klub rokuje s milánskym AC ohľadom odchodu obrancu Fikaya Tomoriho do talianskeho klubu za čiastku 25 miliónov libier.

23-ročný Tomori odišiel do Milána v januári na šesťmesačné hosťovanie a pomohol klubu k druhej priečke v Serie A i k návratu do Ligy majstrov, ktorú si AC nezahralo sedem sezón za sebou.

Milánsky klub sa ešte snaží znížiť čiastku za obrancu, to však účastník Premier League, aj vzhľadom na mladý vek hráča, odmieta.

AC Miláno, vedené Stefanom Piolim, by malo prestup sfinalizovať v priebehu budúceho týždňa.

Zdieľanie článku

Komentáre