Novým manažérom Wolves sa stal Portugalčan Bruno Lage

Novým manažérom Wolves sa stal Portugalčan Bruno Lage

Bývalý manažér Benficy Lisabon nahradil na lavičke Nuna Espirita Santa, ktorý na Molineux pôsobil štyri roky.

Lage sa vracia na anglické trávniky, keď v minulosti robil asistenta manažéra Carlosa Carvalhala v kluboch Sheffield Wednesday a Swansea.

45-ročný portugalský manažér naposledy viedol Benficu, s ktorou v roku 2019 získal ligový titul. V klube vtedy pôsobil aj obranca Rúben Diaz, ktorý teraz oblieka dres Manchesteru City, a Portugalčan bol vyhlásený za najlepšieho manažéra sezóny.

Ďalšia sezóna však už taká úspešná nebola a v júni 2020. Benfica sa stala vicemajstrom za Portom a Benfica s manažérom rozviazala kontrakt.

Príchod Lageho k vlkom komplikovala potreba získať pracovné povolenie pre Portugalca po zmene predpisov po brexite.

„Som veľmi šťastný,“ povedal Lage pre oficiálnu stránku vlkov. „Je to veľká príležitosť. Som spokojný, že sa vraciam do tejto krajiny a budem manažérom veľkého klubu, ktorý má vysoké ambície. Klub chce byť v Premier League konkurencieschopný najlepším tímom a tak sa teším, že s ním dokážeme veľké veci.“

Lageho čaká na Molineux veľká výzva. Manažéra Nuna fanúšikovia milovali. Vytvoril si s nimi skvelý vzťah a fanúšikovia oceňovali, že mužstvo predvádza atraktívny futbal.

Klubu po troch dobrých sezónach pod vedením Nuna nevyšla iba tá predchádzajúca. V Premier League skončili až na trinástej priečke, ale v sezóne ich trápili zranenie opôr Raula Jimeneza, Jonnyho Castra či Pedra Neta.

„Chcem dať spoločne s realizačným tímom dokopy dobrú dynamickú skupinu hráčov,“ dodal Lage. „Prišiel čas na nový cyklus. Myslím si, že je to dobrá príležitosť pochopiť, čo Nuno [Espírito Santo] urobil pre klub za tieto štyri roky. Mojou ambíciou je pokračovať v jeho práci a ďalej sa zlepšovať.“

Zdieľanie článku

Komentáre