Aston Villa má záujem o skúseného záložníka svätcov Jamesa Ward-Prowsea

Aston Villa má záujem o skúseného záložníka svätcov Jamesa Ward-Prowsea

Villans už sa dohodli s Norwichom na príchode Emiliana Buendíu za rekordnú čiastku 30 miliónov libier. Teraz by chcel Dean Smith siahnuť po skúsenom hráčovi z konkurenčného klubu.

Aston Villa chce výrazne posilniť svoj stred poľa a Ward-Prowse je navyše skvelým zahrávačom štandardiek. To sa môže hodiť, ak máte v kádri najfaulovanejšieho hráča v posledných dvoch sezónach Jacka Grealisha. V minulej sezóne ho súperi opäť najčastejšie posielali k zemi a to aj napriek tomu, že vynechal 12 ligových zápasov pre zranenie holennej kosti.

Ward-Prowse v minulej sezóne strelil za Southampton osem gólov, z toho dva práve proti Aston Ville zo štandardiek, keď v divokom zápase napokon svätci vo Villa Parku zvíťazili 4:3. K uvedenej streleckej bilancii si pripísal aj sedem asistencií. V drese seniorskej reprezentácie Anglicka si v marci pripísal svoj prvý presný zásah pri výhre 5:0 nad San Marínom.

Smith neplánuje počas tohto leta veľa nákupov, ale chce hráčov, ktorí budú môcť okamžite bojovať o miesto v základe. Manažér prebral Villans v októbri 2018, najprv ich posunul do Premier League, prežil prvú náročnú sezónu medzi elitou (17. priečka) a v minulej sezóne ich posunul až na jedenástu priečku. Ward-Prowse je pre Smitha ideálnou posilou z pohľadu jeho hráčskych atribútov, veku i skúseností v rámci Premier League.

„Pokiaľ ide o posily, tak hľadáme hráčov so skúsenosťami v Premier League. V ideálnom prípade anglických hráčov, aby sme eliminovali prípadné adaptačné riziká,“ uviedol Smith počas tohto mesiaca.

James Ward-Prowse je odchovancom Southamptonu, v ktorom strávil celú svoju hráčsku kariéru. V drese svätcov odohral 322 duelov vo všetkých súťažiach s bilanciou 33 gólov a 40 asistencií.

V drese Albionu debutoval v marci 2017 a celkovo si anglický seniorský dres obliekol v 8 zápasoch. Z užšej nominácie na Euro 2020 však napokon vypadol.

So svätcami má platný kontrakt až do júna 2025 a jeho transferová hodnota sa podľa portálu transfermarkt pohybuje na úrovni 30 miliónov eur.

Zdieľanie článku

Komentáre