Chelsea predĺžila kontrakty s Tuchelom, Silvom i Giroudom

Chelsea predĺžila kontrakty s Tuchelom, Silvom i Giroudom

Nemecký manažér podpísal so západolondýnskym klubom nový dvojročný kontrakt, dvojica skúsených hráčov predĺžila kontrakty o rok.

47-ročný Thomas Tuchel prišiel na Stamford Bridge v januári a na lavičke nahradil klubovú legendu Franka Lamparda. Pôvodne s klubom podpísal 18-mesačný kontrakt s "možnosťou predĺženia".

S Chelsea napokon triumfoval v Lige majstrov a to mu prinieslo nový vylepšený kontrakt až do júna 2024.

S modrými zároveň obsadil štvrtú priečku v Premier League a postúpil do finále FA Cup-u, v ktorom však jeho zverenci prehrali s Leicesterom.

„Neviem si predstaviť lepšiu príležitosť na predĺženie zmluvy. Som vďačný za túto skúsenosť a som veľmi rád, že zostanem súčasťou rodiny Chelsea. Čaká nás toho spolu ešte oveľa viac a teším sa na ďalšie kroky s veľkým očakávaním,“ povedal Tuchel pre oficiálne klubové stránky.

Chelsea pod vedením Tuchela vyhrala 19 z 30 duelov, prehrala päťkrát a inkasovala iba 16 gólov.

Z nových kontraktov sa teší aj dvojica Thiago Silva a Olivier Giroud, ktorí v klube zostanú minimálne do leta 2022.

36-ročný brazílsky obranca Silva prišiel do klubu minulé leto z parížskeho Saint-Germain ako voľný hráč a v minulej sezóne odohral 34 duelov vo všetkých súťažiach.

„Thiago počas celej tejto sezóny všetkým v Chelsea ukázal svoju nesmiernu kvalitu a mal pre nás obrovský vplyv na ihrisko i mimo neho. Veríme, že v podobnom trende bude pokračovať aj počas nasledujúceho roka,“ uviedla riaditeľka Chelsea Marina Granovskaia.

"Povedali sme, keď podpísal, že dúfame, že Thiago pridá na svoj pôsobivý zoznam vyznamenaní nové trofeje, a to urobil vďaka nášmu víkendovému úspechu v Lige majstrov. Teraz dúfame, že bude pokračovať rovnakým spôsobom aj v nasledujúci rok. “

Modrí zároveň ukončili špekulácie ohľadom možného odchodu 34-ročného francúzskeho útočníka Girouda do milánskeho AC.

„Olivier bol pre tento klub veľmi dôležitou súčasťou viacerých zápasov. Výrazne prispel k nášmu triumfu v FA Cup-e v roku 2018 a strelil 11 gólov na ceste k víťazstvu v Európskej lige v roku 2019,“ uviedla Granovskaia.

Chelsea určite opúšťa skúsený brankár Willy Caballero, ktorému v lete končí platný kontrakt. Na západe Londýna pôsobil štyri roky.

Tridsaťdeväťročný hráč prišiel z Manchesteru City v roku 2017 a klubu pomohol k triumfom v FA Cup-e a Európskej lige.

Zdieľanie článku

Komentáre