Carlo Ancelotti skončil v Evertone a stal sa manažérom Realu Madrid

Carlo Ancelotti skončil v Evertone a stal sa manažérom Realu Madrid

Správna rada Evertonu sa stretla v utorok večer, aby prediskutovala možné manažérske alternatívy za odchádzajúceho Taliana.

Ešte minulý týždeň sa Ancelotti stretol s vedením klubu, ktorý ho podporil v jeho plánoch na budúcu sezónu. O pár dní neskôr však taliansky manažér klubu oznámil, že chce odísť.

Šesťdesiatjedenročný manažér sa vracia do Realu Madrid, v ktorom už pôsobil v rokoch 2013 až 2015.

„Everton môže potvrdiť, že Carlo Ancelotti opustil pozíciu manažéra, aby sa ujal úlohy hlavného trénera v Reale Madrid,“ uviedli oficiálne stránky karameliek.

„Klub ďakuje Carlovi za odvedené služby v priebehu posledných 18 mesiacov. Okamžite sme začali proces hľadania nového manažéra a v pravý čas poskytneme ďalšie informácie.“

Ancelotti, ktorý s Evertonom v decembri 2019 podpísal kontrakt na štyri a pol roka, uviedol: „Chcel by som sa poďakovať predstavenstvu klubu, hráčom a fanúšikom za obrovskú podporu, ktorú mi všetci poskytli počas môjho pôsobenia v klube.“

„Mám úctu ku všetkým, ktorí sú spojení s Evertonom, a verím, že ich čaká skvelá budúcnosť. Aj keď som si pobyt v Evertone užíval, dostalo sa mi nečakanej príležitosti, ktorá je podľa mňa v tejto chvíli pre mňa i moju rodinu tým správnym krokom.“

Ancelotti tiež zverejnil vyhlásenie na sociálnej sieti Twitter, v ktorom uviedol, že sa rozhodol odísť z Goodison Parku pre novú výzvu v klube, ktorý je "navždy v jeho srdci".

Ancelotti na Bernabeu nahradí odchádzajúceho Zinedina Zidana. Počas jeho predchádzajúceho pôsobenia v Reale získal s klubom triumfy v Lige majstrov, Copa del Rey, UEFA Super Cup-e a Club World Cup-e. V roku 2015 ho však Real vyhodil, keďže v sezóne nezískal žiadnu veľkú trofej.

Zdieľanie článku

Komentáre