Kto je obranca Ibrahima Konate?

Kto je obranca Ibrahima Konate?

Liverpool aktivoval uvoľňovaciu klauzulu v kontrakte Konateho s Lipskom vo výške 36 miliónov libier a francúzsky reprezentant sa už čoskoro oficiálne stane červeným. Kto je tento 21-ročný hráč, ktorého meno bolo v minulosti spájané aj s Manchesterom United, Chelsea či Arsenalom?

Konate sa narodil v Paríži a svoju kariéru začal v lokálnom klube Paris FC, v ktorom strávil päť rokov v miestnej akadémii.

V júli 2014 sa stal zadarmo hráčom Sochaux, ktoré pôsobilo v druhej najvyššej francúzskej súťaži.

V seniorskom prvom tíme debutoval vo veku 17 rokov v Coupe de la Ligue a potom odohral ďalších 12 zápasov v Ligue 2.

Konate sa v júli 2017 rozhodol nepodpísať so Sochaux nový kontrakt a súboj o jeho služby napokon vyhral bundesligový RB Leipzig.

V Lipsku 21-ročný obranca zažil sľubnú debutovú sezónu pod vedením Ralpha Hasenhuttla a v sezóne 2018/19 si už natrvalo vybojoval miesto v základe.

Vo svojej druhej sezóne za Die Roten Bullen odohral 43 duelov a pomohol tímu k postupu do finále DFB-Pokal i k tretej priečke v Bundeslige.

Potom však prišli problémy so zraneniami a od začiatku sezóny 2019/20 už odohral v Bundeslige iba 17 zápasov. Jeho tímoví spoluhráči mu dali prezývku "Ibuprofen".

Celkovo za Lipsko odohral 95 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 4 góly a 1 asistencia.

Konate ešte nereprezentoval Francúzsko na seniorskej úrovni, ale odohral 12 duelov za francúzsky výber do 21 rokov. Od pondelka si zahrá aj na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov, ktorý hostia Maďarsko a Slovinsko.

Konate je moderný stredný obranca, ktorý často hrá na pravej strane stredovej obrannej formácie.

S výškou 194 centimetrov vyhráva väčšinu svojich vzdušných duelov a vyniká tiež veľkou rýchlosťou.

V nemeckom klube vytvoril pôsobivé partnerstvo s Dayotom Upamecanom, ktorý nedávno súhlasil s prestupom do mníchovského Bayernu.

Jeho idolom je obranca Realu Madrid Sergio Ramos. „Mojim idolom je obranca Sergio Ramos, ktorý na ihrisku vždy neúnavne pracuje. Pre mňa osobne je najlepším obrancom na svete,“ povedal Konate vo februári 2021 pre UMM kanál na YouTube.

„Klauzula o uvoľnení v kontrakte Konateho je na úrovni 40 miliónov eur,“ uviedol Guido Schafer, bývalý tímový kolega Jurgena Kloppa z Mainzu. Schafer aktuálne pracuje pre podcast Under The Radar a detailne sa venuje práve nemeckému klubu.

„Je to naozaj dobrá cena za hráča, ktorý má iba 21 rokov a keď je fit, je rovnako dobrý ako Dayot Upamecano. Sú absolútne na rovnakej úrovni.“

„Je vysoký, rýchly, má dobrú techniku ??a je to tak trochu Virgil van Dijk. Pozitívne vedie francúzske spojenectvo v zostave Lipska na ihrisku i mimo neho. Nemčinu sa naučil tak rýchlo ako žiadny iný člen kádra.“

„Má prvotriedny potenciál. Je to skvelý športovec a nerobí žiadne hlúpe zákroky. Na stovke je Konate najrýchlejším hráčom v kádri RB Leipzig.“

„Potenciálne ide o prvotriedny balík. Je skutočne dobrý v rozohrávke a to je niečo pre manažéra Juliana Nagelsmanna, ktorý potrebuje hráčov, ktorí dokážu kvalitne prihrávať. Konate je ideálnym hráčom pre kluby, ktoré potrebujú kvalitnú rozohrávku smerom zozadu, a teda aj pre Liverpool,“ dodal Schafer.

Zdieľanie článku

Komentáre