Zápas o minimálne 135 miliónov libier, Brentford a Swansea zabojujú o Premier League

Zápas o minimálne 135 miliónov libier, Brentford a Swansea zabojujú o Premier League

V sobotu sa vo finále Ligy majstrov stretnú Manchester City a londýnska Chelsea. Ešte pred týmto duelom nás však čaká finále playoff Championship medzi Brentfordom a Swansea, v ktorom nepôjde iba o postup do Premier League, ale hrá sa aj o veľký balík peňazí.

Kým víťaz Ligy majstrov získa 19 miliónov eur a porazený finalista 15 miliónov, víťaz baráže druhej najvyššej anglickej súťaže si v príjmoch prilepší minimálne o 135 miliónov libier. Ak sa v Premier League udrží aj vo svojej prvej sezóne, tak táto čiastka narastie až na 265 miliónov libier. Uviedla to analýza Deloitte’s Sports Business Group.

Brentford a Swansea si o 16:00 vo Wembley zahrajú o lukratívnu vstupenku medzi top dvadsiatku anglického klubového futbalu. Oba kluby si proti sebe zahrali aj počas minuloročného playoff. V semifinále vtedy uspel Brentford, ktorý vonku prehral 0:1, ale doma zvíťazil 3:1. Vo finále však napokon nestačil na Fulham, ktorému podľahol 1:2.

Včely z Brentfordu ukončili sezónu na tretej priečke a v semifinále si poradili s Bournemouthom celkovým skóre 3:2. Labute zo Swansea skončili v základnej časti na štvrtej priečke a v semifinálovom dvojzápase si poradili s Barnsley 2:1.

Štatistiky naznačujú, že pôjde o veľmi vyrovnaný duel. Ak sa pozrieme na históriu vzájomných zápasov oboch klubov, tak 32-krát zvíťazil Brentford, 34-krát sa tešila Swansea a 24-krát sa zrodil remízový výsledok.

Od roku 2018 sa kluby v Championship stretli osemkrát (3 - 2 - 3) a v tejto sezóne sa vo vzájomných dueloch zrodili dve remízy 1:1.

Brentford si od sezóny 1990/91 zahral v deviatich playoff zápasoch a neuspel ani v jednom. Manažér Thomas Frank a jeho zverenci budú chcieť túto negatívnu sériu prerušiť, aby si po 74 rokoch opäť zahrali najvyššiu súťaž.

Waleská Swansea si naposledy zahrala medzi elitou pred troma rokmi a v Premier League pôsobila medzi rokmi 2011 až 2018.

Tímové novinky

Frank sa musí rozhodnúť či dá šancu Marcusovi Forssovi, ktorý prišiel na ihrisko ako náhradník v zápase s Bournemouthom a dokázal skórovať.

V tom čase však už čerešničky mali na ihrisku iba 10 mužov, takže Bryan Mbeumo zrejme opäť dostane prednosť pred fínskym reprezentantom.

Christian Norgaard si minulý týždeň privodil zranenie a tak zrejme uvidíme rovnakú základnú jedenástku ako v semifinálovom zápase.

Ani manažér Steve Cooper nemá výraznejšie problémy s kádrom a môže sa spoľahnúť na jedenástku, ktorá vybojovala postup s Barnsley. Connor Roberts a Liam Cullen sú alternatívami na pravú stranu obrany.

Pravdepodobné zostavy

Brentford - Raya; Dalsgaard, Jansson, Pinnock; Rasmussen, Jensen, Janelt, Canos; Marcondes, Mbeumo; Toney
Swansea - Woodman; Naughton, Cabango, Guehi, Bidwell; Fulton, Grimes, Hourihane; Ayew, Routledge, Lowe

Zdieľanie článku

Komentáre