Nuno Espirito Santo prekvapujúco končí na lavičke Wolves

Nuno Espirito Santo prekvapujúco končí na lavičke Wolves

Portugalský manažér, ktorý bol pri tíme štyri roky, ukončí svoje pôsobenie na Molineux v nedeľu v domácom ligovom zápase proti Manchesteru United.

Vedenie Wolves informáciu potvrdilo v piatok v oficiálnom vyhlásení, ktoré uvádza, že k dohode o predčasnom odchode manažéra prišlo po "vzájomnej dohode".

Iba v septembri 2020 podpísal Nuno s vlkmi nový trojročný kontrakt. Odchod Nuna nesúvisí s voľnými manažérskymi pozíciami v iných kluboch a teraz si ponechať čas na zváženie svojej ďalšej kariéry.

47-ročný manažér podpísal trojročný kontrakt s klubom v máji 2017, niekoľko dní po tom, čo ho na konci sezóny zo svojich služieb prepustilo portugalské Porto.

Vo svojej prvej sezóne zabezpečil klubu postup do Premier League (po šesťročnej absencii) a kontrakt s vlkmi predĺžil do júna 2021.

V nasledujúcich dvoch sezónach posunul Wolves do top desiatky anglickej najvyššej súťaže a zabezpečil klubu miestenku v Európskej lige, ich prvej európskej kvalifikácii po 39 rokoch.

Ich európske dobrodružstvo napokon dokázala zastaviť až Sevilla vo štvrťfinálovej fáze.

„Od môjho prvého dňa v klube bolo našou ambíciou urobiť pozitívnu zmenu a posunúť tento futbalový klub vpred. Som hrdý na to, že sme to dokázali. Dosiahli sme stanovené ciele, dosiahli sme to s vášňou a urobili sme to spolu,“ uviedol Nuno.

„Najskôr by som sa chcel poďakovať priaznivcom, ktorí zohrali tak dôležitú úlohu pri dosahovaní našich cieľov. Vsetci nás veľmi pekne prijali a cítili sme sa tu ako doma.“

„Ďakujem aj všetkým zamestnancom Wolves za ich podporu a celkové nasadenie. V neposlednom rade sa chcem poďakovať každému hráčovi, s ktorým sme mali možnosť spolupracovať od prvého dňa, za ich vernosť, odhodlanie a tvrdú prácu.“

„Nedeľa bude veľmi emotívnym dňom, ale som veľmi šťastný, že sa fanúšikovia vrátia späť na Molineux a môžeme spoločne zdieľať jednu poslednú špeciálnu chvíľu.“

Zdieľanie článku

Komentáre