Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Už o niekoľko dní budú môcť anglické kluby opäť nakupovať nové posily i predávať hráčov.

Kedy sa otvorí letné transferové okno?


Premier League potvrdila, že letné transferové okno bude trvať 12 týždňov. Otvorí sa v stredu 9. júna a uzavrie sa v utorok 31. augusta o polnoci stredoeurópskeho času.

Podľa web stránky FIFA Transfer Matching System budú v rovnakom časovom období otvorené transferové okná aj vo Francúzsku, Španielsku a Nemecku.

Ako je možné, že o niektorých prestupoch sa dozvieme ešte pred otvorením transferového okna?


Kluby môžu s hráčmi respektíve s ich aktuálnymi zamestnávateľmi podpísať zmluvu o budúcej zmluve, ktorá však oficiálne nadobudne platnosť najskôr 9. júna. Dovtedy musí zostať hráč vo svojom pôvodnom klube.

Niekedy sa však kluby pochvália so svojim novým "úlovkom" v predstihu.

Bude otvorené aj tzv. druhé transferové okno?


Premier League uvažuje o ďalšom rozšírení transferového okna medzi Premier League a klubmi z EFL (nižších anglických futbalových súťaží).

Minuloročné hlavné letné transferové okno sa uzavrelo 5. októbra, ale obchody medzi Premier League a EFL mohli pokračovať až do 16. októbra.

Nepadlo ešte definitívne rozhodnutie, či rovnaký systém bude platiť aj toto leto.

Zasiahne letné prestupové obdobie do novej sezóny?


Áno. Premier League potvrdila, že sezóna 2021/22 sa začne 14. augusta 2021, zatiaľ čo EFL potvrdila, že Sky Bet Championship, League One a League Two sa začnú ešte o týždeň skôr - 7. augusta 2021. Prestupy teda budú povolené aj počas prebiehajúcej sezóny.

A čo Euro?


Preložený turnaj Euro 2020 sa uskutoční od 11. júna do 11. júla 2021. Hráči samozrejme môžu podpisovať nové kontrakty aj počas svojich medzinárodných povinností. Je však pravdepodobné, že viacero z nich sa pre nový klub rozhodne ešte pred alebo až po šampionáte.

V centre pozornosti je napríklad útočník Spurs Harry Kane, ktorý chce počas nasledujúceho leta opustiť Tottenhamu, a vyjadril sa, že chce svoju budúcnosť doriešiť ešte pred štartom európskeho šampionátu.

Zdieľanie článku

Komentáre