David Luiz opúšťa Arsenal, Ryan Bertrand končí v Southamptone

David Luiz opúšťa Arsenal, Ryan Bertrand končí v Southamptone

Skúsený stredný obranca David Luiz na konci sezóny končí v Arsenale, ľavý obranca Ryan Bertrand opúšťa káder svätcov.

34-ročný Brazílčan David Luiz hral za londýnsky klub posledné dve sezóny, keď do klubu prišiel v lete 2019 z konkurenčnej Chelsea.

V júni mu končí kontrakt a tak sa v piatok stretol s vedením klubu a obe strany sa dohodli, že k ďalšiemu predĺženiu kontraktu už nepríde.

Luiz svoju kariéru začínal v klube Vitoria v Brazílii, odkiaľ odišiel na hosťovanie do portugalskej Benficy, ktoré sa napokon zmenilo na trvalý prestup.

V kádri modrých obranca pôsobil až dvakrát a vyhral s nimi Premier League, Ligu majstrov, FA Cup (dvakrát) a Európsku ligu (dvakrát).

Medzi pôsobeniami v Chelsea odohral dve sezóny v Paris Saint-Germain, s ktorým dvakrát získal ligový titul.

V drese brazílskej reprezentácie odohral 50 zápasov.

Arsenalu minulú sezónu pomohol k triumfu v FA Cup-e, keď nastúpil aj vo finálovom zápase proti Chelsea, v ktorom kanonieri zvíťazili vo Wembley 2:1.

Na začiatku tejto sezóny sa Arsenal tešil aj z triumfu v Community Shield. Luiz nastúpil proti Liverpoolu v základe a s tímom sa tešil z triumfu po penaltovom rozstrele.31-ročný obranca Ryan Bertrand, ktorému končí na konci sezóny kontrakt so Southamptonom, odohral za svätcov celkovo 240 zápasov, v ktorých vsietil 8 gólov.

Hráč prišiel do klubu na hosťovanie z Chelsea a vo februári 2015 sa hosťovanie zmenilo na trvalý prestup.

Bertrand s klubom raz postúpil do finále FA Cup-u a v sezóne 2015/16 dopomohol klubu k najvyššiemu umiestneniu v Premier League (šiesta priečka a účasť v Európskej lige).

Na sociálnej sieti sa Bertrand ohradil voči informáciám, že so svätcami odmietol podpísať nový kontrakt.

„Po mnohých mesiacoch rozhodovania som sa rozhodol opustiť Southampton Football Club,“ uviedol Bertrand.

„Konečné rozhodnutie padlo počas posledných 48 hodín. Informácie, že som odmietol podpísať nový kontrakt nie sú pravdivé.“

Bertrand, ktorý v tejto sezóne odohral 34 duelov, je spájaný s viacerými klubmi, vrátane Arsenalu.

„Bolo to pre mňa zložité rozhodnutie, ale prišiel čas na nové výzvy,“ dodal Bertrand, ktorý reprezentoval Anglicko 19-krát.

Bertrand v posledných troch zápasoch svätcov nehral pre zranenie. Southampton ukončí sezónu 2020/21 zápasmi s Fulhamom, Leedsom a West Hamom.

Zdieľanie článku

Komentáre