Televízne práva na Premier League opäť získali Sky Sports, BT Sport, Amazon Prime Video a BBC Sport

Televízne práva na Premier League opäť získali Sky Sports, BT Sport, Amazon Prime Video a BBC Sport

Premier League sa dohodla s uvedenou štvoricou vysielateľov, že aktuálne platnú dohodu predĺžia o ďalšie tri roky. Nová dohoda bude platná od roku 2022 do roku 2025.

Aktuálna dohoda vo výške 4,7 miliardy libier, ktorá vstúpila do platnosti v roku 2018, predstavovala pokles hodnoty televíznych práv o 10 percent.

Vláda už schválila túto dohodu podľa zákona o hospodárskej súťaži, ktorý ligovej súťaži umožňuje jej obnovenie bez bežného výberového konania.

Premier League tvrdí, že obnovenie dohody poskytne finančnú istotu profesionálnym klubom a tiež umožní poskytnutie ďalších 100 miliónov libier financovania klubom v celej anglickej futbalovej pyramíde v priebehu nasledujúcich štyroch rokov.

Dodatočné financovanie bude k dispozícii viac ako tisícke klubov v systéme nižších ligových súťaží, vrátane ženského futbalu. Podporí tiež celý rad futbalových projektov vrátane antidiskriminácie a fanúšikovských skupín.

EFL uviedla, že víta zvýšené financovanie, ale zároveň varuje: „Je potrebné pripustiť, že súčasná dohoda o právach médií zachová status quo nevyváženého, ??neudržateľného a nespravodlivého modelu finančnej distribúcie v anglickom futbale.“

„Aj keď uznávame pokusy vlády o zvýšenie úrovne solidarity poskytovanej klubom z nižších súťaží, je nevyhnutné vykonať zásadné zmeny čo sa týka spravodlivejšieho rozdeľovania peňazí na všetkých úrovniach.“

„Covid-19 mal výrazný vplyv na futbal a obnovenie s našimi britskými vysielacími partnermi zníži neistotu, vytvorí stabilitu a podporí dôveru vo futbalovej pyramíde,“ uviedol šéf Premier League Richard Masters.

Futbalový zväz privítal ďalších 100 miliónov libier financovania, ktoré podľa výkonného riaditeľa Marka Bullinghama "pomôžu klubom postaviť sa na nohy".

David Kogan, bývalý výkonný riaditeľ pre práva Premier League, uviedol, že zapojenie vlády do dohody bolo "skutočne výrazným rozdielom v spôsobe, akým sa v minulosti futbal riadil".

Pre program The Today pre BBC Radio 4 uviedol: „Toto zabezpečí Premier League tri roky mieru.“

Spoločnosti Sky Sports a BT v tlačových správach uviedli, že dohoda je pre ich divákov dobrou správou.

Zdieľanie článku

Komentáre