Fulham a West Bromwich sa po roku vracajú do Championship

Fulham a West Bromwich sa po roku vracajú do Championship

Dvaja nováčikovia súťaže nezvládli boj o záchranu medzi elitou a vracajú sa do druhej najvyššej súťaže.

Chalupári nám toho veľa v Premier League neukázali. Za celú sezónu dokázali vyhrať iba päť duelov a z ich kopačiek sme videli iba 25 gólov (menej mal na konte iba posledný Sheffield United).

Na gól dokázali pretaviť iba šesť percent svojich streleckých pokusov, čo je najhoršie číslo zo všetkých tímov v súťaži.

Podobne zle si počínali aj v zápasoch, v ktorých prehrávali. Z takýchto duelov dokázali napokon vyťažiť iba chudobné dva body.

O niečo lepšie to bolo v obrane, ktorá inkasovala 47 gólov, čo klub radí na dvanástu priečku v tejto štatistike.

V prípade Fulhamu rozhodne neplatilo heslo "môj dom, môj hrad", keď z domácich duelov chalupári dokázali vyťažiť iba 10 bodov za 2 výhry a 4 remízy. V tomto smere ja na tom lepšie aj posledný Sheffield.

Fulham nedokázal skórovať až v 11 domácich ligových zápasoch, čo sa mu stalo iba druhýkrát v histórii klubu. V najvyššej súťaži bol na tom horšie iba Manchester City v sezóne 2006/07 (13 domácich duelov bez vsieteného gólu).

West Bromwich nedokázal zachrániť ani Big Sam, ktorý klub prebral v polovici decembra po Slavenovi Bilicovi. Manažér Sam Allardyce zostúpil so svojim tímom do nižšej súťaže vôbec prvýkrát vo svojej bohatej manažérskej kariére.

West Brom vypadáva z Premier League už piatykrát, to je spoločne s Norwichom (tiež päť zostupov o súťaž nižšie) rekordné číslo.

K záchrane Baggies nepomohlo ani desať vsietených gólov záložníka Matheusa Pereiru, čo je takmer jedna tretina všetkých gólov West Bromu v tejto sezóne.

Začína sa spomínať aj odchod Sama Allardycea z klubu, nahradiť by ho mohol bývalý manažér Sheffieldu United Chris Wilder.

Zdieľanie článku

Komentáre