Najlepší hráči v Championship v sezóne 2020/21

Najlepší hráči v Championship v sezóne 2020/21

Základná časť druhej najvyššej anglickej súťaže je za nami a vytvorili sme ideálnu základnú jedenástku podľa hodnotenia portálu WhoScored. Do nášho výberu sa dostali hráči z ôsmych klubov - Norwich City (3), Barnsley (2), Reading, Bournemouth, Blackburn, Cardiff, Brentford a Stoke.

Ideálna jedenástka (formácia 3-4-3)
Brankár: Tim Krul (Norwich) - 6,87


Jednotka v bráne kanárikov mala v tejto sezóne úspešnosť zákrokov 76,7 percenta. Iba Freddie Woodman (20) zo Swansea City si udržal viac čistých štítov ako Holanďan (17), ktorého úspešnosť rozohrávok bola 76,5 percenta.

Stredný obranca: Michal Helik (Barnsley) - 7,25

 
Helik je prvým z dvoch obrancov Barnsley v našom výbere. 25-ročný Poliak má za sebou skvelú debutovú sezónu na anglických trávnikoch a svojmu tímu výrazným spôsobom pomohol k účasti v playoff Championship. Je celkovo druhým hráčom v súťaži počte odohraných lôpt do bezpečia (234) a tretí v počte prerušených akcií súpera (102).

Stredný obranca: Grant Hanley (Norwich) - 7,19


Kľúčom k titulu Norwichu bolo držanie lopty (58,3 percenta) a úspešnosť prihrávok (82,8 percenta). Manažér Daniel Farke žiadal dobrú rozohrávku aj od svojich obrancov. Hanley to splnil na jednotku, keď mal na konte najviac presných prihrávok (2570) zo všetkých hráčov a jeho úspešnosť sa pohybovala na úrovni 89,1 percenta. V počte odohraných lôpt do bezpečia (211) obsadil tretiu priečku.

Stredný obranca: Mads Andersen (Barnsley) - 7,19


Tímový spoluhráč Helika mal ešte o niečo lepšie štatistiky ako jeho parťák zo stredu obrany Barnsley. V počte odohraných lôpt do bezpečia (242) a prerušených akcií súpera (113) bol najlepším v celej súťaži. 23-ročný hráč tiež dominoval vo vzduchu, keď vyhral až 308 vzdušných súbojov.

Pravý záložník: Emiliano Buendia (Norwich) - 7,78


Buendia je s celkovým skóre 7,78 najlepším hráčom sezóny 2020/21. Hviezda Norwichu zaznamenala dvojciferné čísla v počte gólov (15) i asistencií (16). Svojim spoluhráčom vytvoril 122 gólových príležitostí, čo je o 37 viac ako druhý hráč v poradí. Až 14-krát sa mohol tešiť z ocenenia pre najlepšieho hráča zápasu, čo je najviac zo všetkých hráčov v súťaži.

Stredný záložník: Nick Powell (Stoke) - 7,10


Iba dvaja hráči boli v tejto sezóne Championship faulovaní častejšie ako Powell (114). Z 27-ročného hráča sa stala veľká opora hrnčiarov Stoke. V sezóne 2020/21 si do štatistík zapísal 12 gólov a 5 asistencií.

Stredný záložník: Michael Olise (Reading) - 7,06


Parťákom Powella v strede poľa sa stal Olise z Readingu. Tínedžer v sezóne zaznamenal až 84 kľúčových prihrávok a k tomu pridal ďalších 12 asistencií. To je druhé najlepšie číslo, hneď za Buendiom.

Ľavý záložník : Arnaut Danjuma (Bournemouth) - 7,21


Kľúčový hráč Bournemouthu, 24-ročný holandský krídelník Danjuma, ukončil sezónu s 15 gólmi a 7 asistenciami. Až 14 z týchto gólov či asistencií si pripísal na konto v posledných 13 odohraných zápasoch sezóny.

Útočník: Adam Armstrong (Blackburn) - 7,15


Armstrong napokon nepomohol Blackburnu k postupu do playoff, ale ostrostrelec Rovers spravil pre úspech tímu maximum. Celkovo zaznamenal až 28 presných zásahov. Bol jedným zo štyroch hráčov, ktorým sa v sezóne podarilo získať maximálne hodnotenie (10 bodov) v jednom zápase. Stalo sa tak pri výhre 5:2 nad Huddersfieldom počas minulého mesiaca.

Útočník: Kieffer Moore (Cardiff) - 7,56


196 centimetrov vysoký Moore sa stal hlavným ťahúňom sezóny waleského tímu. Ocenenie za najlepšieho hráča zápasu získal až v dvanástich zo 42 odohraných duelov. Počas sezóny 28-ročný Angličan vyhral až 440 vzdušných súbojov, čo je najviac zo všetkých hráčov v súťaži. Celkovo skóroval 20-krát a k tomu pridal jednu asistenciu.

Útočník: Ivan Toney (Brentford) - 7,41

 
Toney sa v poslednom kole súťaže zapísal do historických tabuliek. Jeho gól proti Bristol City mal poradové číslo 31 a to je rekordné číslo v rámci jednej sezóny Championship. K tomu pridal ďalších 10 asistencií a už iba Buendia zaznamenal v sezóne dvojciferné číslo v počte gólov a asistencií.

Zdieľanie článku

Komentáre