Arsenal a Everton majú záujem o záložníka Sandera Bergeho

Arsenal a Everton majú záujem o záložníka Sandera Bergeho

23-ročný nórsky reprezentačný záložník bude v lete dostupný za čiastku 35 miliónov libier.

Arsenal a Everton patria medzi skupinu klubov, ktoré vážne uvažujú o letnej prestupovej ponuke za stredopoliara Sheffieldu United Sandera Bergeho.

Nórsky reprezentant sa v nedeľu vrátil na ihrisko po viac ako štvormesačnej pauze spôsobenej zranením podkolennej šľachy.

Blades by si hráča radi ponechali v kádri, ale zároveň vedia, že hráč má v kontrakte uvoľňovaciu klauzulu, ktorá mu umožňuje v lete z klubu odísť.

Navyše z dôvodu vypadnutia klubu z Championship sa čiastka v rámci uvoľňovacej klauzuly znížila zo 45 na 35 miliónov libier.

Univerzálny hráč prišiel do United v januári 2020 z Genku za 23 miliónov eur. Vie zahrať na pozícii klasického i defenzívneho záložníka.

K jeho zraneniu došlo, keď 195 centimetrov vysoký Nór na Bramall Lane predvádzal najlepšie výkony vo svojej kariére. Manažér Chris Wilder sa o ňom vtedy vyjadril, že ide „o nášho jednoznačne najlepšieho hráča sezóny“.

Zatiaľ čo Berge hráva na viacerých pozíciách v strede poľa, mnohí veria, že jeho najlepšia pozícia by mohla byť v strede obrany.

Berge je populárnou osobnosťou na Bramall Lane a je v United šťastný, ale verí, že jeho budúcnosť bude niekde mimo South Yorkshire.

Arsenal môže mať oproti svojim konkurentom jednu výhodu a to v asistentovi manažéra Albertovi Stuivenbergovi, ktorý s hráčom pracoval už v belgickom Genku.

O Bergem povedal: „Už je veľmi vyspelý. Je inteligentný, dobre číta hru a dokáže prebrať iniciatívu. Má potenciál stať sa budúcim vodcom.“

Berge má na konte 24 zápasov (1 gól) v drese nórskej seniorskej reprezentácie a v drese Sheffieldu United celkovo odohral 32 zápasov s bilanciou 2 góly a 2 asistencie.

Zdieľanie článku

Komentáre