Aston Villa ponúkla svoj štadión pre finále Ligy majstrov

Aston Villa ponúkla svoj štadión pre finále Ligy majstrov

Aston Villa oslovila FA a UEFA, aby ponúkla Villa Park ako dejisko finále Ligy majstrov a zabránila tak cestovaniu okolo 8 000 anglických fanúšikov na podujatie do Istanbulu.

Turecko vstúpilo pred týždňom do tvrdého lockdownu, pretože počet prípadov koronavírusu v krajine bol najvyšší z celej Európy.

UEFA opätovne zdôraznila, že stále preferuje organizovanie finálového duelu v Istanbule. Podrobnosti o cestovaní a cestovných lístkoch majú byť potvrdené neskôr počas tohto týždňa.

Aktuálne to vyzerá tak, že iba zmena politiky tureckej vlády by v tejto fáze vynútila zmenu miesta konania - napríklad ak by sa rozhodli, že usporiadanie zápasu v Istanbule bude nebezpečné alebo nepraktické kvôli Covid-19.

Keďže Manchester City a Chelsea sú teraz potvrdenými finalistami pohárovej súťaže, zvyšuje sa politický tlak na premiestnenie zápasu do Anglicka.

Vláda Spojeného kráľovstva má v najbližších dňoch oznámiť, do ktorých krajín budú povolené medzinárodné cesty, keď 17. mája vstúpi do platnosti ďalšia etapa uvoľňovania opatrení.

Villa Park (s kapacitou 42 785 miest) v súčasnosti nie je vybavený na štandardy UEFA pre tak veľkú udalosť - tlačové stredisko, mediálne vybavenie a pozície kamier by bolo treba prispôsobiť, ale posudzovanie týchto zmien stále prebieha.

Akýkoľvek pokus o zmenu dejiska finále v tejto neskorej fáze by však bol neuveriteľne zložitý. Vysielatelia a novinári z celého sveta, zamestnanci UEFA a ďalší úradníci by museli zmeniť cestovné a ubytovacie plány a po odchode z Veľkej Británie môžu byť nútení ísť do karantény.

Celá organizácia by sa musela začať prakticky úplne od nuly a dotklo by sa to aj sponzorov a obchodných partnerov.

Zdieľanie článku

Komentáre