Opäť nás čaká anglické finále Ligy majstrov

Opäť nás čaká anglické finále Ligy majstrov

Chelsea si doma poradila s Realom Madrid 2:0 gólmi Wernera a Mounta. Vo finále prestížnej pohárovej súťaže na ňu čaká Manchester City.

Modrí postúpili ďalej celkovým skóre 3:1 a zahrajú si už tretie finále tejto súťaže. Naposledy v súťaži triumfovali v sezóne 2011/12, kedy po penaltovom rozstrele zdolali mníchovský Bayern.

Celkovo to bude už tretie čisto anglické finále Ligy majstrov, keď v roku 2008 hrali proti sebe Manchester United a Chelsea a v roku 2019 Liverpool a Tottenham.

Gólman londýnčanov Edouard Mendy si udržal v tejto sezóne Champions League už ôsmy čistý štít, čo je najviac zo všetkých brankárov anglických klubov v histórii súťaže v jednej sezóne.

Chelsea si pod Tuchelom udržala 18 čistých štítov v 24 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach (75 percent). Za Lamparda to bolo 26 v 84 zápasoch (31 percent).

Navyše manažér modrých sa stal vôbec prvým manažérom v Pohári európskych majstrov / Lige majstrov, ktorý dve sezóny po sebe postúpil do finále a to s dvoma rôznymi klubmi (minulú sezónu s Paris Saint-Germain).

„Bol to z našej strany energický výkon plný nasadenia a s veľkým hladom po víťazstve. Nikdy sme hlavu nesklonili, ani po zahodených šanciach. Nič sa však ešte neskončilo, čaká nás finálový duel,“ povedal manažér modrých Thomas Tuchel.

„Som spokojný s tým, čo som videl na ihrisku. Už keď som sem prišiel, vedel som, že je tu množstvo skvelých individualít a teraz sme ešte viac silnejší. Odvádzame skvelú tímovú prácu a je radosť pracovať s takýmito hráčmi.“

Tohtoročné finále medzi Chelsea a Manchesterom City sa odohrá v Istanbule na Ataturk Olympic Stadium v sobotu 29. mája.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre