Čo sa stane ak Chelsea vyhrá Ligu majstrov a Arsenal ovládne Európsku ligu?

Čo sa stane ak Chelsea vyhrá Ligu majstrov a Arsenal ovládne Európsku ligu?

Manchester City a Chelsea bojujú o triumf v Lige majstrov, Manchester United a Arsenal o triumf v Európskej lige. Víťazi týchto súťaží sa automaticky kvalifikujú do nasledujúcej sezóny Ligy majstrov. Čo to môže ovplyvniť?

Bet Builder DOXXbet

Chelsea je aktuálne na štvrtej priečke v Premier League a Arsenal na londýnskeho rivala stráca priepastných 12 bodov. Ich prípadné úspechy v Európe (a neúspechy v lige) by ešte mohli výrazne zamiešať kartami.

Čo ak Manchester City vyhrá Ligu majstrov?


Tím Pepa Guardiolu už má matematicky garantované miesto v top štvorke Premier League a zrejme už čoskoro potvrdí zisk majstrovského titulu. Ak vyhrá Ligu majstrov, tak sa v zásade nič mimoriadne neudeje. A to aj v prípade, že United alebo Arsenal vyhrajú Európsku ligu. Anglicko by v tomto prípade malo v budúcej sezóne v prestížnej súťaži štyroch alebo až piatich zástupcov.

Kvalifikácia do Ligy majstrov 21/22: Prvý, druhý, tretí a štvrtý klub z Premier League plus víťaz Európskej ligy (Arsenal ?)

Čo ak Chelsea vyhrá Ligu majstrov?


Ak Ligu majstrov ovládne tím Thomasa Tuchela, tak si zahrá v Lige majstrov bez ohľadu na ich umiestnenie v domácej ligovej súťaži. Modrí teda nemusia v takomto prípade skončiť v Premier League ani v top štvorke. K takejto situácii došlo naposledu v roku 2005, kedy Liverpool vyhral finálový duel v Istanbule, ale v PL obsadil až piatu priečku.

Aj v tomto prípade môže mať Anglicko v súťaži teoreticky až piatich zástupcov, ak by Chelsea vypadla z top štvorky PL.

Kvalifikácia do Ligy majstrov 21/22: Prvý, druhý, tretí a štvrtý klub z Premier League plus víťaz Ligy majstrov (Chelsea)

Čo ak Arsenal vyhrá Európsku ligu?


Aj triumf v Európskej lige zaručí klubom miestenku do nasledujúcej edície Ligy majstrov. To je posledná šanca pre zverencov Mikela Artetu ako sa v sezóne 2021/22 prebojovať medzi elitné kluby.

V semifinále si kanonieri musia poradiť s Villarrealom, ktorý aktuálne vedie ich bývalý manažér Unai Emery. Vo finále môžu naraziť na svojho rivala z Premier League Manchester United. Ak v týchto zápasoch uspejú, tak si Ligu majstrov zahrajú bez ohľadu na ich ligové umiestnenie.

Klub z Old Trafford nemusí mať vrásky na čele, keďže zverenci Oleho Gunnara Solskjaera už majú miesto v top štvorke PL takmer isté.

Kvalifikácia do Ligy majstrov 21/22: Prvý, druhý, tretí a štvrtý klub z Premier League plus víťaz Európskej ligy (Arsenal)

Čo ak Chelsea vyhrá Ligu majstrov a Arsenal Európsku ligu?


Toto by bol čierny scenár pre kluby, ktoré by teoreticky mohli zosadiť Chelsea zo štvrtej priečky ligovej tabuľky (West Ham, Liverpool, Tottenham, Everton). Ak by totiž Chelsea a Arsenal triumfovali v európskych pohárových súťažiach a skončili na nižšej ako štvrtej priečke v Premier League, tak by získali miestenku do Ligy majstrov.

Pravidlá UEFA hovoria, že v jednej pohárovej súťaži môže štartovať maximálne päť klubov z jednej krajiny. A to by v praxi znamenalo, že klub na štvrtej priečke z Premier League by putoval iba do skupinovej fázy Európskej ligy.

„V prípade, že anglické kluby triumfujú v Uefa Champions League i Uefa Europa League a oba tieto kluby skončia mimo top štvorky v Premier League, tak klub na štvrtej priečke si zahrá skupinovú fázu Uefa Europa League,” potvrdilo vedenie anglickej Premier League.

Kvalifikácia do Ligy majstrov 21/22: Prvý, druhý a tretí klub z Premier League plus víťaz Ligy majstrov (Chelsea) plus víťaz Európskej ligy (Arsenal)

Zdieľanie článku

Komentáre