Majiteľ Spotify sa chce stať novým majiteľom Arsenal FC

Majiteľ Spotify sa chce stať novým majiteľom Arsenal FC

Majiteľ obľúbenej hudobnej platformy Daniel Ek tvrdí, že je pripravený na "dlhú cestu" so svojou snahou o kúpu Arsenalu a predloží "veľmi pútavú ponuku", aby sa pokúsil presvedčiť Kroenkeho rodinu k predaju anglického klubu.

Bet Builder DOXXbet

Očakáva sa, že 38-ročný švédsky miliardár Daniel Ek, ktorý si získal aj podporu klubových legiend kanonierov Thierry Henryho, Dennisa Bergkampa a Patricka Vieiru, predloží svoju prvú ponuku vo výške 1,8 miliardy libier v najbližších dňoch.

Kroenke, ktorého vlastníctvo sa dostalo pod paľbu kritiky po minulotýždňovej avizovanej účasti klubu v skrachovanej Európskej superlige, trvá na tom, že sa "nebude baviť o žiadnej ponuke".

Ek očakáva, že Kroenke odmietne jeho prvú ponuku, ale chce byť trpezlivý a očakáva dlhý proces, ktorý sa skončí úspešným prevzatím klubu.

„Zabezpečil som finančné prostriedky a chcem aktuálnym majiteľom ponúknuť veľmi pútavú ponuku. Verím, že ma vypočujú,“ povedal Ek pre CNBC.

Ek, ktorý minulý piatok večer prostredníctvom sociálnej siete Twitter prejavil záujem o dohodu, tvrdí, že jeho záujem o prevzatie klubu je "veľmi vážny" a chce "znovu zapojiť fanúšikov".

„Vidím obrovskú príležitosť vytvoriť pre klub skutočnú víziu, ktorá mu vráti jeho slávu,“ dodal.

Ek už naznačil, že by bol otvorený zastúpeniu fanúšikov v predstavenstve Arsenalu, ak sa mu klub podarí kúpiť. A to aj vrátane možnosti dať priaznivcom "zlatú akciu", ktorá by poskytovala právo veta pri kľúčových rozhodnutiach.

„Sústredím sa iba na klub, sústredím sa na fanúšikov a sústreďujem sa na snahu priviesť klub späť k sláve,“ dodal Ek po vyhlásení prvých štvrťročných výsledkov spoločnosti Spotify.

„Som predovšetkým fanúšik, to je pre mňa najdôležitejšie. Chcem, aby sa klubu darilo lepšie. To je môj primárny záujem.“

Ek, ktorý bol v roku 2006 spoluzakladateľom Spotify a ktorého čisté imanie sa aktuálne odhaduje na 3,2 miliardy libier, nepovažuje svoj prístup ku kúpe klubu za osobný a bol opatrný, aby počas svojho televízneho vystúpenia nekritizoval súčasných majiteľov.

Stan Kroenke, ktorý vlastní spoločnosť Kroenke Sports & Entertainment (KSE), je majiteľom Arsenalu od apríla 2011.

KSE tiež vlastní franšízu amerických klubov Los Angeles Rams (NFL), Denver Nuggets (NBA), Colorado Avalanche (NHL) a Colorado Rapids (MLS).

Riaditeľ Arsenalu Josh Kroenke pre fanúšikovské fórum povedal, že jeho rodina chce v budúcnosti usilovnejšie a efektívnejšie komunikovať s fanúšikmi kanonierov.

Tím Mikela Artetu je aktuálne na desiatej priečke anglickej Premier League, až 12 bodov za štvrtou Chelsea. Ak si chce Arsenal v budúcej sezóne zahrať Ligu majstrov, musí vyhrať Európsku ligu.

Zdieľanie článku

Komentáre