Čaká nás opäť anglické finále Ligy majstrov?

Chelsea a Manchester City majú namierené do finále Ligy majstrov

Manchester City zvíťazil na pôde parížskeho Saint-Germain a londýnska Chelsea uhrala remízu na pôde Madridu. Uvidíme na konci mája čisto anglické finále?

Bet Builder DOXXbet

Odvety nebudú pre anglických zástupcov jednoduché, ale rozozhrané to majú výborne. Finále iba so zástupcami anglickej Premier League sme tu mali aj pred dvoma rokmi, kedy Liverpool na Metropolitano Stadium v Madride zdolal Tottenham 2:0.

Rovnako aj v sezóne 2007/08, kedy sa vo finále stretli Manchester United a Chelsea. Diabli napokon v Moskve na štadióne v Lužnikách uspeli po penaltovom rozstrele 6:5.

Manchester City ešte v Lige majstrov nikdy netriumfoval a je to veľký sen jeho manažéra Pepa Guardiolu. Po prvom semifinálovom zápase s PSG ešte nikdy nemali belasí k vôbec prvému postupu do finále tak blízko.

Chelsea už v prestížnej súťaži vie ako chutí celkový triumf. V sezóne 2011/12 zdolala vo finále v Allianz Arene mníchovský Bayern po penaltovom rozstrele 4:3.

Manchester City je vo výbornej forme. Belasí vyhrali posledných 18 zápasov na ihriskách súperov vo všetkých súťažiach, vsietili v nich 46 gólov a inkasovali iba 9.

Saint-Germain utrpel porážku napriek tomu, že v polčase viedol. To sa mu v Lige majstrov prihodilo prvýkrát od marca 2001, kedy podľahol španielskemu klubu Deportivo La Coruna.

Pre belasých hovoria aj štatistiky. V histórii UEFA Champions League / Pohára európskych majstrov sa vo vyraďovačkách odohralo 47 dvojzápasov, v ktorých v prvom z nich uspel anglický klub na pôde súpera. A 47-krát napokon aj anglický klub postúpil ďalej (úspešnosť 100 percent).

Aj Chelsea ukázala, že s ňou už treba počítať. Pod vedením nového manažéra Tuchela výrazne ožila a Nemec jej zachránil prakticky odpísanú sezónu.

Tuchel a jeho tímy čelili Realu Madrid v Lige majstrov päťkrát, ale Los Blancos proti nemu ani raz neuspeli (1 výhra, 4 remízy). Je tak jediným manažérom v histórii súťaže, ktorý odohral proti Realu minimálne päť zápasov a ani raz neprehral.

Pre Chelsea je remíza z Madridu slušným výsledkom, ale faktom zostáva, že v semifinále Ligy majstrov modrí neuspeli na pôde súpera už osem duelov za sebou (5 remíz, 3 prehry).

Prvý semifinálový duel si dokonale vychutnal Christian Pulisic, ktorý sa stal najmladším hráčom Chelsea, ktorý dokázal skórovať v semifinále Ligy majstrov (vo veku 22 rokov 221 dní).

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre