Víťazi a porazení po príchode Thomasa Tuchela do Chelsea

Víťazi a porazení po príchode Thomasa Tuchela do Chelsea

Thomas Tuchel doviedol Chelsea až medzi najlepšiu štvoricu Ligy majstrov, do finále FA Cupu a jeho zverenci tiež bojujú o účasť v top štvorke anglickej Premier League. Ktorí hráči z kádra modrých ťažia z odchodu Franka Lamparda a ktorí sa pod Tuchelom dostali na vedľajšiu koľaj?

Bet Builder DOXXbet

V utorok čaká Chelsea prvý semifinálový duel Ligy majstrov proti Realu Madrid a modrí sa v španielskom hlavnom meste pokúsia priblížiť si finále prestížnej súťaže, ktoré si naposledy zahrali v roku 2012, kedy v penaltovom rozstrele zdolali Bayern Mníchov.

Jedna vec je istá, Thomas Tuchel po januárovom prevzatí kormidla poriadne zamiešal zostavou. Vo svojej prvej základnej jedenástke proti Wolves spravil až 10 zmien oproti poslednému zápasu pod vedením Lamparda.

Do hry sa vrátil kapitán Cesar Azpilicueta i takmer zabudnutý Anthony Rudiger, ktorý zvyčajne zahrieval lavičku náhradníkov. Neskôr ich nasledoval aj Marcos Alonso.

Typická formácia 4-3-3 anglického manažéra sa zmenila na o niečo defenzívnejšie rozostavenie 3-4-2-1 s dvoma strednými záložníkmi a jedným stiahnutým útočníkom.


Vľavo priemerná pozícia hráčov pod Lampardom, vpravo pod vedením Tuchela (Zdroj: Sky Sports)

Čo sa týka hráčov, tak Tuchel vo všetkých súťažiach najviac využíval služby dvojice Azpilicueta a Rudiger, oveľa viac hracieho času si vyslúžil aj stredný obranca Andreas Christensen.

Ak si porovnáme odohrané minúty hráčov pod oboma manažérmi, tak veľmi jednoducho dokážeme identifikovať víťazov a porazených po príchode Tuchela.

Rudiger odohral pod Nemcom až 83 percent hracieho času, pod Lampardom to bolo iba 28 percent. To je najväčší nárast (55%) zo všetkých hráčov v kádri.

Alonso a Azpilicueta obsadili spoločne druhú priečku s nárastom 37 percent. Ďalej nasledujú Christensen, Jorginho, Mateo Kovacic, Callum Hudson-Odoi a Reece James.

Na opačnej strane tohto rebríčka je útočník Tammy Abraham, ktorý pod Nemcom odohral iba 11 percent hracieho času, kým pod Lampardom až 50 percent. Tu môžeme sledovať pokles o 39 percent.

Ďalšími hráčmi, ktorí si po zmene manažéra rozhodne nepolepšili sú Kurt Zouma, Thiago Silva, N'Golo Kante, Ben Chilwell, Emerson i dvojica drahých letných posíl Timo Werner a Kai Havertz.


Rozdiel v hracom čase jednotlivých hráčov po januárovej zmene manažéra v Chelsea (Zdroj: Sky Sports)

Zdieľanie článku

Komentáre