Liverpool je favoritom na získanie obrancu Konatého

Liverpool je favoritom na získanie obrancu Konatého

Francúzsky stredný obranca sa údajne dohodol s Liverpoolom na päťročnom kontrakte, uviedol portál Guardian.

Bet Builder DOXXbet

Liverpool by mohol v lete posilniť obranca Ibrahima Konaté z nemeckého klubu RB Leipzig, o ktorého služby malo záujem viacero klubov z anglickej Premier League.

Manažér Jürgen Klopp sa o bývalého hráča Sochaux zaujíma už dlhší čas a Liverpool je pripravený za hráča uhradiť čiastku 35 miliónov eur (30,5 milióna libier), ktorú má vo svojom aktuálnom kontrakte vo forme uvoľňovacej klauzuly.

Liverpool sa borí s problémami v strede svojej obrannej formácie počas celej sezóny 2020/21, keď postupne sa zranili Virgil van Dijk, Joe Gomez a Joël Matip. Ani jeden z nich už v tejto sezóne do hry nezasiahne.

Do Liverpoolu v januári prišli Ozan Kabak z nemeckého Schalke na hosťovanie a Ben Davies z druholigového Prestonu za 1,6 milióna libier. Kabak môže do klubu v lete prestúpiť natrvalo za čiastku 18 miliónov libier. Momentálne nie je isté, či prípadný príchod Konatého znamená pre Kabaka prestupovú stopku do anglického klubu.

Liverpool má s klubom RB Leipzig veľmi dobré vzťahy, v roku 2018 od nich získal záložníka Nabyho Keitu za 52,7 milióna libier.

Konaté prišiel do RB Leipzig v júli 2017 ako voľný hráč a celkovo v jeho drese doteraz odohral 93 zápasov s bilanciou 4 góly a 1 asistencia.

Francúzsko hráč reprezentoval na všetkých mládežníckych úrovniach od 16 do 21 rokov. V seniorskom tíme zatiaľ šancu nedostal.

O hráča, ktorý vyniká svojou výškou 194 centimetrov, sa v minulosti intenzívne zaujímala hlavne londýnska Chelsea, ale napokon nemeckému klubu nepredložila žiadnu oficiálnu ponuku.

Zdieľanie článku

Komentáre