Watford definitívne potvrdil svoj návrat do Premier League

Watford definitívne potvrdil svoj návrat do Premier League

Sršne z elitnej súťaže vypadli minulú sezónu, ale po roku sa vracajú späť. Rozhodla o tom výhra 1:0 nad Millwall na domácom Vicarage Road.

Bet Builder DOXXbet

Za najväčšieho strojcu tohto úspechu sa považuje 40-ročný španielsky manažér Xisco Munoz, ktorý v polovici rozbehnutej sezóny nahradil na lavičke Vladimira Ivica.

Manažér Watfordu Xisco Munoz je štvrtým manažérom zo Španielska, ktorý zo svojim tímom postúpil z Championship. Pred ním to dokázali aj Roberto Martinez (2007/08, Swansea City), Aitor Karanka (2015/16, Middlesbrough) a Rafael Benitez (2016/17, Newcastle United).

Veľký prínos nového manažéra pre tím potvrdil aj skúsený útočník Troy Deeney: „Je nie len výborným trénerom, ale je to aj skvelý človek. Zaslúži si veľké uznanie. Je to vynikajúce obdobie pre nás všetkých.“

Xisco zmenil formáciu na 4-3-3 a sršne začali hrať odvážnejšie smerom dopredu.

Výborné výkony podával Nathaniel Chalobah a sršňom výrazne pomohol aj návrat Willa Hughesa po zranení. Kľúčom k postupu však bol hlavne Ismaila Sarr, jeden z najlepších hráčov v Championship.

Môžeme od neho očakávať veľké veci aj v nasledujúcej sezóne, ale je otázne, či po jeho službách nesiahne niektorý z klubov zvučnejšieho mena.

Kým Swansea a Brentford boli odkázaní na góly svojich kľúčových hráčov, Watford dokázal naplniť svoj cieľ tímovou hrou.

To zároveň poukazuje na slabiny v ofenzíve. Joao Pedro strelil iba deväť gólov, veterán Troy Deeney a Andre Gray zaznamenali spoločne iba 11 presných zásahov.

Watford po návrate do Premier League čaká veľa práce. Okrem slabšej útočnej formácie je množstvo hráčov kádra vo veku okolo 30 rokov.

Kľúčové osobnosti ako Deeney a Tom Cleverley majú 32, respektíve 31 rokov. Gólman Ben Foster má dokonca 38 rokov a v bráne sa striedal s Danielom Bachmannom, ktorý však nemá žiadne skúsenosti z Premier League. Craig Cathcart, ktorý odohral v tejto sezóne 34 duelov, má tiež 32 rokov.

Aj keď nové posily budú kľúčové, jednou z najväčších prekážok Watfordu je už niekoľko rokov nedostatočná kontinuita pri kormidle tímu.

V poslednej sezóne v Premier League vystriedal až štyroch manažérov (Javi Gracia, Quique Sanchez Flores, Nigel Pearson, Hayden Mullins). Ak Munoz nedostane priestor, šance na záchranu sa opäť výrazne znížia.

„Dnes to je veľký deň pre našich fanúšikov, ktorí nám poskytli veľkú podporu na sociálnych sieťach. Teraz je ten správny okamih, aby si to mohli užiť, pretože náš tím sa vracia do Premier League. Fanúšikovia mi chýbajú a po dohraní duelu som bol trochu smutný. Ak by boli na štadióne, bol by to úžasný okamih,“ povedal po potvrdení postupu manažér Munoz.

„Som šesť mesiacov preč od svojich detí a je veľmi ťažké byť bez rodiny. Dnes som veľmi šťastný, pretože aj keď mi chýbal čas strávený s rodinou, splnil sa mi v živote veľký sen.“

Už minulý týždeň potvrdil svoj návrat medzi elitu aj Norwich City. Prvýkrát od sezóny 2009/10 tak prišlo k situácii, že do Premier League postupujú priamo dva kluby, ktoré minulý rok zo súťaže vypadli. V spomínanej sezóne 2009/10 to boli Newcastle a West Brom.

Zdieľanie článku

Komentáre