Manchester City sa stal štvrtýkrát za sebou víťazom Carabao Cup-u

Manchester City sa stal štvrtýkrát za sebou víťazom Carabao Cup-u

Zverenci Pepa Guardiolu zdolali vo finálovom zápase Tottenham hlavičkovým gólom obrancu Laporteho z 82. minúty stretnutia.

Bet Builder DOXXbet

Vo Wembley sledovalo finálový duel 8000 fanúšikov a belasí zápas jednoznačne ovládli od prvej do poslednej minúty.

Jediným prekvapením tak bolo, že museli čakať až takmer do konca normálnej hracej doby, aby potvrdili svoj triumf.

City sú aktuálne spoločne s Liverpoolom rekordným víťazom tejto súťaže, keď oba kluby získali tento pohár už osemkrát.

Belasí ovládli Ligový pohár už štvrtýkrát za sebou (2017/18, 2018/19, 2019/20, 2020/21), čo sa v minulosti podarilo tiež iba Liverpoolu (1980/81, 1981/82, 1982/83, 1983/84).

Manchester City pod vedením Guardiolu vyhral 19 z 25 zápasov v Ligovom pohári (4 remízy, 2 prehry). Iba Roy Evans (78,3 percenta) mal v histórii súťaže lepšiu úspešnosť ako španielsky manažér (76 percent).

„S fanúšikmi na tribúnach je to oveľa, oveľa lepšie. Chceli sme v tomto zápase skórovať a to bolo dôležité. Som vďačný za prvý triumf v tejto sezóne. Hrali sme veľmi dobre a výhru sme si zaslúžili,“ povedal Guardiola po zápase.

„Teraz sa už môžeme pripravovať na duel s PSG a potom ešte musíme zvládnuť dva zápasy v Premier League, aby sme definitívne potvrdili zisk ligového titulu.“

„Boli sme na sto percent sústredení na tento duel, ale súper má veľmi dobrý tím. Myslím si, že občas nám chýbalo aj trocha šťastia. Som sklamaný, že sme inkasovali po štandardke. Konečný výsledok je sklamaním, ale na ihrisku sme nechali všetko,“ povedal dočasný manažér Spurs Ryan Mason.

„Myslím si, že City sú momentálne štyri alebo päť rokov pred nami. Dlhodobo ich vedie jeden manažér a to je pre celý tím veľmi dobré. Verím, že aj Tottenham môže v zápasoch dominovať takýmto spôsobom, ale je to dlhý proces a chce to čas. Hrali sme proti najlepšiemu klubu v krajine a som na mojich chlapcov hrdý.“

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre