Jose Mourinho predčasne skončil na lavičke Tottenhamu

Jose Mourinho predčasne skončil na lavičke Tottenhamu

Portugalský manažér viedol Spurs od novembra 2019, kedy na lavičke nahradil Mauricia Pochettina. Jeho kontrakt mal pôvodne platnost do konca sezóny 2023.

Bet Builder DOXXbet

V jeho prvej sezóne na lavičke kohútov dotiahol klub na šiestu priečku v Premier League a postúpil so svojimi zverencami do kvalifikácie Európskej ligy. V Lige majstrov však skončil už v osemfinále, keď Spurs vyradil nemecký RB Leipzig.

V aktuálnej sezóne sú kohúti na siedmej priečke, päť bodov za pozíciami znamenajúcimi účasť v Lige majstrov v nasledujúcej sezóne.

V Európskej lige klub vypadol po zahanbujúcej prehre na pôde Dinama Záhreb.

Už o týždeň hrá Tottenham finále Ligového pohára proti Manchesteru City. Aj preto je prekvapením, že klub prepúšťa manažéra práve v tomto období.

Klub by mali do konca sezóny dočasne viesť asistent trénera Ryan Mason a Chris Powell, ktorý je hlavným trénerom akadémie Spurs.

Vyhodenie Mourinha prichádza iba 24 hodín po tom, čo Tottenham potvrdil, že by mal byť súčasťou kontroverznej Superligy.

58-ročný manažér poberal v Tottenhame mzdu okolo 12 miliónov libier ročne, čo bola oveľa vyššia mzda ako poberal u fanúšikov kohútov oveľa populárnejší Pochettino.

Mourinho dostal vyhadzov už v treťom anglickom klube, keď predtým rovnako pochodil dvakrát v londýnskej Chelsea a raz v Manchesteri United.

„Klub potvrdzuje, že Jose Mourinho a jeho trénerský štáb Joao Sacramento, Nuno Santos, Carlos Lalin a Giovanni Cerra boli dnes uvoľnení zo svojich pozícií,“ uvádza oficiálna stránka Spurs.

„Jose a jeho realizačný tím s nami prešli jedno z našich najnáročnejších klubových období. Jose je skutočný profesionál, ktorý počas pandémie preukázal obrovskú odolnosť.“

„Na osobnej úrovni som s ním rád spolupracoval a je mi ľúto, že veci nefungovali tak, ako sme si obaja predstavovali. Bude tu vždy vítaný a ďakujeme mu za odvedené služby,“ povedal predseda klubu Daniel Levy.

Zdieľanie článku

Komentáre