Man Utd, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Man City a Tottenham sa dohodli na vstupe do európskej Superligy

Man Utd, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Man City a Tottenham sa dohodli na vstupe do európskej Superligy

UEFA a Premier League varujú, že kluby a hráči, ktoré sa zapoja do súťaže budú čeliť trestom. Do súťaže vstupuje aj trojica klubov z La Ligy a Serie A.

Bet Builder DOXXbet

Okrem uvedených anglických klubov sú zakladateľmi súťaže aj AC Milan, Inter Milan, Juventus, Atletico Madrid, FC Barcelona a Real Madrid. Predpokladá sa, že do stredy sa ešte pripoja ďalšie tri zakladajúce kluby.

„Dvanásť európskych veľkoklubov sa dnes dohodlo na vstupe do novej Superligy, ktorá by sa mala hrať v strede týždňa,“ uviedlo v nedeľu oficiálne vyhlásenie zakladajúcich klubov.

„AC Milan, Arsenal FC, Atlético de Madrid, Chelsea FC, FC Barcelona, FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madrid CF a Tottenham Hotspur sú zakladateľmi novej súťaže. Medzi zakladateľov by mali pribudnúť ďalšie tri kluby.“

„Zakladajúce kluby chcú tiež rokovať s UEFA a FIFA o ďalšom partnerstve. Nová Superliga prichádza v čase globálnej pandémie, ktorá odštartovala nestabilitu v súčasnom ekonomickom modely európskeho futbalu.“

„Cieľom zakladajúcich klubov bolo už niekoľko rokov zlepšovanie kvality a intenzity existujúcich európskych súťaží počas každej sezóny a vytvorenie formátu pre pravidelné kvalitné zápasy najlepších klubov a hráčov.“

„Pandémia ukázala, že na zvýšenie hodnoty a podpory v prospech celej európskej futbalovej pyramídy je potrebná strategická vízia a udržateľný komerčný prístup.“

Dohoda prichádza v predvečer plánov na zavedenie nového formátu pre Ligu majstrov. UEFA predložila zmeny s cieľom zvýšiť atraktivitu najvyššej európskej klubovej súťaže.

UEFA sa už vyjadrila, že kluby a hráči, ktorí vstúpia do novej súťaže budú čeliť trestom, vrátane zákazu štartu v domácich súťažiach či na medzinárodnej scéne.


Odmietavý postoj k súťaži už zaujali aj FA, Premier League a FIFA.


Formát súťaže


20 klubov s 15 zakladajúcimi klubmi a kvalifikačným mechanizmom pre ďalších päť tímov, ktoré sa každoročne kvalifikujú na základe úspechov v predchádzajúcej sezóne.

Zápasy sa budú hrať v strede týždňa a všetky zúčastnené kluby budú pokračovať vo svojich národných súťažiach.

Kluby začnú v auguste vo dvoch skupinách po desať klubov a odohrajú zápasy doma a vonku. Prvé tri kluby v každej skupine sa automaticky kvalifikujú do štvrťfinále.

Tímy, ktoré sa umiestnia na štvrtom a piatom mieste potom budú bojovať v play-off o dve zvyšné štvrťfinálové pozície.

Štvrťfinále a semifinále sa odohrá na dva zápasy, jednozápasové finále sa odohrá na neutrálnom štadióne.

Zdieľanie článku

Komentáre