Žreb štvrťfinále Ligy majstrov a Európskej ligy

Žreb štvrťfinále Ligy majstrov a Európskej ligy

Anglické kluby spoznali súperov vo štvrťfinále európskych pohárových súťaží.

V Lige majstrov sa zopakujú finálové duely z rokov 2018 a 2020 - Liverpoolu sa postaví do cesty španielsky Real Madrid a mníchovský Bayern si zahrá s parížskym Saint-Germain.

Londýnska Chelsea si zahrá o postup do semifinále s portugalským Portom a na Manchester City čaká nemecká Borussia Dortmund.

Ak by Liverpool a Chelsea postúpili cez svojich súperov ďalej, tak ich čaká vzájomný semifinálový duel. Manchester si v prípade postupu zmeria v semifinále sily s lepším z dvojice Bayern a PSG.

Štvrťfinále Ligy majstrov


Manchester City (ENG) vs Borussia Dortmund (GER)
Porto (POR) vs Chelsea (ENG)
Bayern Mníchov (GER) vs Paris Saint-Germain (FRA)
Real Madrid (ESP) vs Liverpool (ENG)

Semifinále Ligy majstrov


Bayern / Paris vs Man City / Dortmund
Real Madrid / Liverpool vs Porto / Chelsea

Zápasy štvrťfinále sú na programe v utorok (6.4. a 13.4.) a v stredu (7.4. a 14.4.). Semifinálové duely sa odohrajú 27. a 28. apríla, respektíve odvety 4. a 5. mája.

V Európskej lige si poslední dvaja anglickí zástupcovia - Arsenal a Manchester United - zahrajú s pražskou Slaviou a španielskou Granadou.

V ďalších dvoch stretnutiach si zahrá chorvátsky Záhreb, ktorý včera vyradil Tottenham, s Villarrealom a Ajax s rímskym AS.

Vzájomný duel diablov a kanonierov by sme mohli vidieť až vo finále súťaže. Arsenal si v prípade postupu do semifinále zahrá s lepším z dvojice Záhreb a Villarreal. United si v prípade postupu zahrá s Ajaxom alebo s AS Rím.

Štvrťfinále Európskej ligy


Granada (ESP) vs Manchester United (ENG)?
Arsenal (ENG) vs Slavia Praha (CZE)
Ajax (NED) vs AS Rím (ITA)
Dinamo Záhreb (CRO) vs Villarreal (ESP)

Semifinále Európskej ligy


Granada / Man Utd vs Ajax / AS Rím
Záhreb / Villarreal vs Arsenal / Slavia

Zápasy štvrťfinále sú na programe vo štvrtok (8.4.) a odvety o sedem dní neskôr. Semifinálové duely sa odohrajú 29. apríla a 6. mája.

Zdieľanie článku

Komentáre