Chris Wilder skončil na lavičke Sheffieldu United

Chris Wilder skončil na lavičke Sheffieldu United

Wilder, ktorý prišiel na Bramall Lane v máji 2016, sa v sobotu popoludní dohodol s vedením klubu na ukončení kontraktu. Do konca sezóny bude viesť tím bývalý manažér Leedsu Paul Heckingbottom.

Bet Builder DOXXbet

„Byť manažérom Sheffieldu United bolo špeciálne dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnem,“ povedal Wilder pre oficiálnu klubovú stránku.

„Som rád, že som v roku 2016 dostal takúto príležitosť a som spokojný s úspechmi, ktoré sme spoločne dosiahli. Dvakrát sme dokázali postúpiť do vyššej súťaže a dosiahli sme na najvyššiu priečku (9. miesto v sezóne 2019/20) v histórii klubu v Premier League.“

„Chcem sa poďakovať všetkým v klube za spoluprácu, vrátane hráčov, realizačného tímu a samozrejme fanúšikom.“

„Chris odviedol za štyri roky v Sheffielde výbornú prácu, ktorá zostane navždy zapísaná v histórii klubu,“ povedal výkonný riaditeľ Stephen Bettis.

„Bola to skvelá cesta z League One až do Premier League. Prežili sme výnimočnú predchádzajúcu sezónu, ktorou sme prekvapili množstvo ľudí, špeciálne ďalšie kluby v súťaži.“

„Chrisovi ďakujeme za odvedenú prácu a prajeme veľa úspechov do budúcnosti.“

The Blades strávili takmer celú sezónu na poslednej priečke ligovej tabuľky a desať kôl pred koncom súťaže strácajú na záchranu priepastných 12 bodov.

53-ročný Wilder chcel v lete získať dvojicu Aaron Ramsdale (18 mil.libier) a Rhian Brewster (23 mil.libier), ale od vedenia klubu sa v tomto smere podpory nedočkal.

To sa snažilo káder posilniť o dvojicu Ollie Watkins a Tomáš Souček, ktorá však napokon prestúpila do Aston Villy respektíve West Hamu.

Sheffield v tejto sezóne prehral 22 z 28 zápasov v Premier League, ale zároveň postúpil až do štvrťfinále FA Cup-u, v ktorom si budúci víkend zahrá proti londýnskej Chelsea.

Klub prebral do konca sezóny Paul Heckingbottom, ktorý do klubu prišiel v júli minulého roka a doteraz viedol tím do 23 rokov. V minulosti tiež sedel na manažérskej stoličke v Leedse, Hibernian a Barnsley.

V klube zostáva Wilderov asistent Alan Knill a trénerskú skupinu doplní bývalý manažér Bournemouthu Jason Tindall.

Zdieľanie článku

Komentáre