Desať kľúčových štatistík, ktoré podčiarkujú totálny kolaps Liverpoolu

Desať kľúčových štatistík, ktoré podčiarkujú totálny kolaps Liverpoolu

Liverpool v nedeľu doma prehral so zachraňujúcim sa Fulhamom a zaznamenal tak rekordnú šiestu prehru za sebou na domácom Anfielde. Nádej na obhajobu ligového titulu stratili červení už dávnejšie a výrazne sa im vzdialila aj účasť v budúcej edícii Ligy majstrov...

Bet Builder DOXXbet

Šesť domácich prehier za sebou


Je to najhoršia bilancia v histórii klubu. Čo sa týka jednej celej sezóny, tak Liverpool šesť domácich prehier zaznamenal iba v sezóne 1953/54 a horšiu bilanciu mal už iba v sezóne 1937/38, kedy doma prehral celkovo sedem duelov.

Posledných šesť domácich duelov Liverpoolu:Ako veľmi zlé to je?


Priam neskutočne. Kloppov výber má v tomto kalendárnom roku najhoršiu domácu bilanciu zo všetkých klubov v štyroch najvyšších anglických súťažiach. V roku 2021 získal na Anfielde iba jeden bod v 7 odohraných dueloch.

Tieto čísla sú horšie ako pri trápiacich sa kluboch z nižších súťaží ako je Charlton, Walsall, Rochdale, AFC Wimbledon či Carlisle United.

Najhoršie kluby v domácom prostredí v kalendárnom roku 2021:Kedy sa to pokazilo?


Najväčší problém vznikol už v októbri po zranení Virgila van Dijka, navyše o pár dní neskôr sa zranil aj jeho parťák zo stredu obrany Joe Gomez. Navyše obaja si v tejto sezóne už nezahrajú.

Graf nižšie ukazuje, že stroj sa začal zasekávať veľmi rýchlo po týchto zraneniach, aby napokon takmer úplne zastal po prelome rokov.

Body získané na jeden zápas od sezóny 2018/19:Slabiny v útoku alebo v obrane?


Červení inkasovali 36 gólov v 28 zápasoch. V minulej sezóne mali po 28 odohraných kolách na konte 20 inkasovaných gólov. Efektivita obrany tak klesla o 80 percent.

Aj ofenzíva išla smerom nadol, hoci nie až tak markantne. Presne o 26,6 percenta. Aj to je dôvodom toho, že Liverpool má aktuálne na konte o 45,6 percenta bodov menej v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúcej sezóny.

Premier League 2019/20 a 2020/21 v podaní Liverpoolu po 28 odohraných zápasoch:Chýbajúce strely na bránu


Ak chcete dať gól, musíte strielať na bránu. Strelecké pokusy červeným výrazne poklesli a pokles efektivity útočnej trojice Mané, Firmino a Salah doľahol na celý káder.

Červení tiež museli dvojicu Jordan Henderson a Fabinho presunúť do stredu obrany a chýba im tak podpora pri vysokom napádaní zo stredovej formácie.

Liverpool naposledy strelil na Anfielde gól z hry ešte 27. decembra 2020, kedy sa pri remíze s West Bromwichom presadil Sadio Mané.

Vo februári sa pri vysokej prehre s Man City presadil Mohamed Salah, ale tento presný zásah zaznamenal z pokutového kopu.

Priemerný počet vsietených gólov a striel na bránu v podaní Liverpoolu:Je všetko spôsobené iba zraneniami?


Podľa dostupných dát zranených hráčov v Premier League sa Liverpool musel v tejto sezóne kvôli zraneniam zaobísť bez svojich hráčov celkovo 1029 dní, čo je najvyššie číslo zo všetkých tímov.

Takže súčasnú krízu určite môžeme pripisovať aj zraneniam hráčov, ale zároveň táto situácia poukázala na nedostatočne široký káder či prílišné spoliehanie sa na kľúčových hráčov.

Koľko dní chýbali hráči jednotlivým klubom pre zranenia či choroby v sezóne 2020/21:Dvojičky v strede obrany


Vzhľadom na rozsiahlu maródku musel Klopp v strede obrany vo všetkých súťažiach nasadiť až 20 rozličných dvojičiek. V nedeľu proti Fulhamu mala premiéru dvojica Nat Phillips a Rhys Williams, ktorá svojim výkonom rozhodne neočarila.Porovnanie s Európou


Liverpool v minulej sezóne so ziskom 2,8 bodu na zápas prekonal všetkých šampiónov v top päťke najväčších európskych ligových súťaží. V aktuálnej sezóne je zisk červených iba na úrovni 1,5 bodu na zápas, čo je pokles o 46 percent.

Mierny pokles zaznamenali aj Paris Saint-Germain (-14,9 percenta), Juventus (-13,3 percenta) a Real Madrid (-3,6 percenta). Jediným šampiónom, ktorý sa v tejto sezóne zlepšil je mníchovský Bayern (+6 percent).

Priemerný bodový zisk na zápas ligových šampiónov v sezóne 2019/20 v porovnaní so sezónou 2020/21:Projektovaná tabuľka


Keby si všetky tímy udržali svoj aktuálny pomer získaných bodov na zápas i vsietených a inkasovaných gólov, tak Kloppovci by sezónu uzavreli na deviatej priečke, o skóre za Aston Villou. Ich strata na majstrovský Manchester City by bola 30 bodov.

Projekcia konečnej tabuľky Premier League v sezóne 2020/21 podľa portálu Sky Sports:Najhorší obhajca trofeje v histórii súťaže?


Je pokles o 41 bodov najhorším počinom obhajcu trofeje v histórii Premier League? Ak zoberieme do úvahy bodový pokles, tak jednoznačne áno. V tejto negatívnej štatistike doteraz vládla dvojica klubov Chelsea (2015/16) a Leicester (2016/17), ktoré v sezóne nasledujúcej ihneď po zisku ligového titulu získali o 37 bodov menej.

Najhorší obhajcovia trofeje v histórii Premier League podľa poklesu bodov po majstrovskej sezóne:


Zdieľanie článku

Komentáre