Od roku 2016 na prestupoch najviac prerobili oba manchesterské kluby

Od roku 2016 na prestupoch najviac prerobili oba manchesterské kluby

Počas posledných desiatich prestupových okien najviac do nových posíl investovala dvojica klubov Manchester City a Manchester United, ktoré museli siahnuť poriadne hlboko do klubovej pokladnice.

Bet Builder DOXXbet

Manchester City na prestupovom trhu vygeneroval čistú stratu 631 miliónov eur a jeho mestský rival Manchester United 581 miliónov eur.

Na tretej priečke sa umiestnil španielsky veľkoklub FC Barcelona, ktorý počas piatich rokov išiel do straty 471 miliónov eur.

Na šiestej a siedmej priečke sa možno trocha prekvapujúco nachádza dvojica Everton a Aston Villa. V top desiatke je sú aj londýnske kluby Chelsea a Arsenal.

Viac ako polovicu z top dvadsiatky najviac utrácajúcich klubov tvoria zástupcovia z anglickej Premier League.

Z top päťky najväčších európskych ligových súťaží najlepšie hospodárili zástupcovia francúzskej Ligue 1 LOSC Lille a Olympique Lyon, ktoré od roku 2016 vygenerovali na prestupoch zisk 191 respektíve 151 miliónov eur.

V rebríčku sa nenašiel ani jeden anglický klub, ktorý by v sledovanom období vygeneroval zisk.

Najnižšiu negatívnu bilanciu má trojica klubov Southampton (-50 miliónov eur), West Bromwich Albion (-73 miliónov eur) a Newcastle United (-77 miliónov eur).

Dáta zverejnil portál CIES Observatory po uzavretí zimného transferového okna 2021.

TOP 20 klubov, ktoré od roku 2016 vygenerovali najväčšiu stratu na prestupovom trhuTOP 20 klubov, ktoré od roku 2016 vygenerovali najväčší zisk na prestupovom trhu


Zdieľanie článku

Komentáre